Pogoda - Sądeckie.pl6

Dzisiaj jest: 06. 05. 2021
Do końca roku: 239 dni
Jakość Powietrza

Osiągnięcia PTTK BESKID w 2018 r. tematem noworocznego spotkania

Osiągnięcia PTTK BESKID w 2018 r. tematem noworocznego spotkania

W dniu 14 stycznia 2019 r. odbyło się uroczyste spotkanie noworoczne zorganizowane przez Polskie Towarzystwo Turystyczno – Krajoznawcze oddział „Beskid” w Nowym Sączu. W spotkaniu uczestniczył prezydent Nowego Sącza Ludomir Handzel. 

 

Spotkanie przebiegło w radosnej atmosferze, w towarzystwie zespołu Sądeczoki, pod przewodnictwem Barbary Sławeckiej. Podsumowanie osiągnięć PTTK BESKID w 2018 r. zostało natomiast przedstawione przez prezesa oddziału Adama Sobczyka, który podsumował miniony rok pod kątem działalności statutowej.

 

W ciągu ostatniego roku liczba uczestników szkolnych i grodzkich kół PTTK BESKID wzrosła. Poprzedni rok był wyjątkowy, ponieważ Polska świętowała 100-lecie odzyskania niepodległości. Dlatego PTTK BESKID skoncentrowało się na działaniach mających na celu kształtowanie patriotycznego wymiaru turystyki górskiej. 

 

Spotkanie noworoczne był również okazją do łamania się opłatkiem i złożenia życzeń, co zostało poprzedzone modlitwą odmówioną przez prepozyta bazyliki kolegiackiej ks. Jerzego Jurkiewicza oraz kapelana PTTK ks. Andrzeja Jedynaka. 

 

Polskie Towarzystwo Krajoznawcze w Nowym Sączu zostało utworzone w 1906 r. w odpowiedzi na odezwę nauczycieli. Oddział PTTK Beskid zajmuje się organizowaniem wycieczek pieszych i autokarowych, a także innych imprez turystycznych, ze wsparciem ze strony Urzędu Miasta Nowego Sącza. Oddział wydaje również półrocznik – czasopismo „Echo Beskidu”. 

Co sądzisz o tym wydarzeniu?

0

Zobacz Również

Komentarze

Zaloguj sie aby komentować