Osiecka, Nohavica, Sting i Przybora na jednej scenie? Recital w wykonaniu Zbigniewa Zamachowskiego

Bardowie polskiej i europejskiej muzyki podczas jednego koncertu? Tak! Zbigniew Zamachowski zaprasza w liryczną podróż po najpiękniejszych balladach, jakie stworzyła kultura. Będzie też zabawnie i z pazurem. A wszystko to już 4 marca na scenie Cavatina Hall!

Osiecka, Nohavica, Sting i Przybora na jednej scenie? Recital w wykonaniu Zbigniewa Zamachowskiego

Zbigniew Zamachowski – teatralny, muzyczny i filmowy bard

Po ukończeniu Wydziału Aktorskiego w Państwowej Wyższej Szkole Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. L. Schillera w Łodzi, znanej obecnie jako Szkoła Filmowa w Łodzi, nie musiał długo czekać na angaż. Jeszcze podczas edukacji zadebiutował w filmie Wielka majówka. To dało mu przepustkę do ról w każdej możliwej produkcji – widywano go na deskach teatru, w serialach telewizyjnych, wielkich dziełach kinematografii. Ponadto nagrywał albumy muzyczne, pisał książki, prowadził audycje radiowe, dubbingował animacje. Za każdą z tych działalności był nieraz doceniany i wyróżniany nagrodami.

Wielokrotnie występował jako wokalista. Można było go słuchać na scenie m.in. z Adrianną Biedrzyńską, Olgą Bończyk czy Grupą MoCarta. Szczególnie upodobał sobie piosenkę kabaretową. Właśnie z wymienioną Grupą MoCarta wydał album do spektaklu pod tym samym tytułem, czyli Zamach na MoCarta. W 2021 rok Zbigniew Zamachowski świętował czterdziestolecie na scenie artystycznej. Tak ważny przełom w życiu artysty jest znaczący, stąd też specjalnie przygotowanym recitalem podkreśla to ważne wydarzenie.


Recital Zbigniewa Zamachowskiego – już w marcu!

Mieszcząca się w Bielsku-Białej Cavatina Hall to prywatna sala koncertowa o niebanalnych warunkach akustycznych. Na jej scenie prezentowali się już artyści i artystki z całego świata reprezentujący przeróżne gatunki muzyczne. Folk, pop, jazz, muzyka klasyczna, hip-hop, blues, opera – tym razem będziemy mogli przekonać się, jak zabrzmią akustyczne ballady w wykonaniu Zbigniewa Zamachowskiego. Fragile Stinga, Gdy odwalę kitę Jaromira Nohavicy, Kobiety jak te kwiaty Piotra Bukartyka czy Już czas na sen Jeremiego Przybory to ballady, które zabrzmią 4 marca.

Zbigniewowi Zamachowskiemu towarzyszyć będzie Roman Hudaszek. Utalentowany instrumentalista jest jednocześnie pianistą i kompozytorem. Dotychczas współpracował ze Zbigniewem Wodeckim, Jonaszem Koftą, Ireną Jarocką, Jackiem Cyganem, Wojciechem Malajkatem. Podobnie jak Zbigniew Zamachowski Hudaszek jest muzycznie głównie kojarzony ze sceną kabaretową. Bilety na wspólny recital muzyków są dostępne na: https://cavatinahall.pl/events/zbyszek-zamachowski-recital-kobiety-jak-kwiaty/.

Cavatina Hall – miejsce akustycznych odsłon muzyki

Polscy i światowi artyści wypełniają salę Cavatina Hall od niemal dwóch lat. Melomanów spodobają się koncerty zapowiedzianych osobowości na 2024 rok. W Bielsku-Białej zagrają m.in. Yann Tiersen, Tanita Tikaram, Richard Bona, Nils Petter Molvær, Sóley. Dodatkowo Cavatina Hall organizuje oryginalne na salę światową wydarzenie, czyli Cavatina Guitar Festiwal. Podczas pięciu dni festiwalu pojawią się najciekawsze osobowości gitarowe całego globu, a pośród nich; Miles Kane, John J Presley, Fink, Roo Panes, Blanco White, Krzysztof Zalewski, Tomasz Ziętek czy Kinga Głyk. Będzie się działo!

Akustyczne wersje znanych przebojów zabrzmią w Cavatina Hall w 2024 roku jeszcze kilkukrotnie. Szczególną uwagę należy zwrócić na niepowtarzalne projekty takie jak: Muniek i Przyjaciele, Maryla Rodowicz, Lady Punk, Organek. Wszyscy wymienieni bohaterowie pokażą swoją twórczość od zupełnie nieznanej, bo akustycznej, strony. Zapraszamy!

Artykuł Sponsorowany

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować