Pogoda - Sądeckie.pl28

Dzisiaj jest: 28. 02. 2021
Do końca roku: 306 dniOSP Wysokie ma nowy wóz strażacki

OSP Wysokie ma nowy wóz strażacki

W ubiegłym tygodniu jednostka OSP Wysokie zasilona została w nowy samochód Ratowniczo -Gaśniczy Man 4x4 wyprodukowany przez  F-PROFIS. Samochód o pojemności  4.500 l wody ze zbiornikiem na środek pianotwórczy 450 l jest jednym z największych pojemnościowo samochodów na terenie gminy Limanowa.

 

Spotkanie związane z odbiorem przez druhów nowego samochodu,  ze względu na istniejącą sytuację epidemiologiczną miało miejsce w wąskim gronie, a uroczyste przekazanie pojazdu będzie miało miejsce w momencie ustania pandemii.

 

W spotkaniu uczestniczył Starosta Powiatu Limanowskiego Mieczysław Uryga, Wójt Gminy Limanowa Jan Skrzekut, kapelan jednostki ks. prałat Piotr Witecki oraz druhowie na czele z Prezesem OSP Wysokie Tadeuszem Witeckim.  

 

Prezes nie krył radości z nowego samochodu - Po raz pierwszy od istnienia jednostki (tj. pół wieku) doczekaliśmy się nowego samochodu. Mieszkając na terenie górzystym, gdzie częstym problemem jest dostarczanie wody podczas pożarów i suszy,  taki samochód niejednokrotnie przysłuży się mieszkańcom gminy, ale również powiatu limanowskiego. Samochód usprawni działania oraz poprawi bezpieczeństwo druhów, zastępując wysłużony 35-letni samochód marki Magirus, który służył jednostce 15 lat.

 

Łączna kwota zakupu samochodu po przetargu wyniosła 860 tys. złotych, a pozostałe środki zostały zgromadzone na rachunku bankowym OSP Wysokie jako środki własne.

 

Chciałbym serdecznie podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do zakupu samochodu. Każda nawet najmniejsza pomoc przyczyni się do ratowania niejednokrotnie życia ludzkiego. Dziękuję druhom, którzy motywowali mnie do działania i wspierali na każdym z etapów pozyskiwania środków. Mam nadzieję że spełniło się nasze wspólne marzenie - podkreśla Tadeusz Witecki Prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Wysokiem.  

OSP Wysokie ma nowy wóz strażacki OSP Wysokie ma nowy wóz strażacki OSP Wysokie ma nowy wóz strażacki OSP Wysokie ma nowy wóz strażacki

Źródło i fot. Gm. Limanowa

Co sądzisz o tym wydarzeniu?

0

Zobacz Również

Komentarze

Zaloguj sie aby komentować