Pogoda - Sądeckie.pl26

Dzisiaj jest: 26. 02. 2021
Do końca roku: 308 dniOstatni etap budowy drogi Bukowiec – Podole Górowa – Jamna zakończony

Ostatni etap budowy drogi Bukowiec – Podole Górowa – Jamna zakończony

Trasa łącząca powiat nowosądecki z powiatem tarnowskim jest już do dyspozycji kierowców.

 

W inwestycję zaangażowały się gminy: Korzenna, Gródek n/Dunajcem oraz Zakliczyn, przez teren których biegnie droga, która ma coraz większe znaczenie turystyczne.

 

Teraz można się szybko i wygodnie przemieszczać po terenie Ciężkowicko-Rożnowskiego Parku Krajobrazowego. Nowa drogą łatwiej też dojechać z Rezerwatu Diable Skały w Bukowcu do Jamnej i odwrotnie.

 

Co więcej nowe połączenie jest też wygodne dla mieszkańców, którzy teraz nie muszą nadkładać drogi i mogą wygodnie dojechać np. do sąsiednich gmin.

 

Podpisany w 2017 roku list intencyjny pomiędzy gminami w sprawie remontu znajdującej się w złym stanie drogi, która w szczególności po opadach deszczu bywała nieprzejezdna, konkretne efekty przyniósł dwa lat później.

 

Jako pierwszy wyremontowano odcinek na terenie naszej gminy. W 2019 roku kosztem 440 tys. zł położono betonową nawierzchnię na odcinku o długości 1,3 km z Bukowca do granicy gminy. W tym roku kolejne odcinki zmodernizowały gminy Gródek n/Dunajcem oraz – w ostatniej fazie – gmina Zakliczyn.

 

Dzisiaj droga na całej długości jest już wyremontowana, łącząc drogę powiatową Lipnica Wielka – Bukowiec z drogą wojewódzką w Paleśnicy - informuje Samorząd.

 

Fot. ilustracyjna

Co sądzisz o tym wydarzeniu?

0

Zobacz Również

Komentarze

Zaloguj sie aby komentować