Pedagogika i sztuka w nowoczesnym wydaniu. Trzeci dzień Małopolskiego Festiwalu Ekonomii

Trzeci dzień Małopolskiego Festiwalu Ekonomii w Nowym Sączu przyniósł bogactwo wydarzeń podzielonych między Wydział Nauk Społecznych i Sztuki oraz Aulę im. prof. Andrzeja Bałandy. Spotkania, debaty i warsztaty skupiły się na dwóch kluczowych tematach: „Zawód pedagoga w dzisiejszych czasach – pomiędzy misją a ekonomią” oraz „Przyszłość kreatywnych zawodów – sztuka a ekonomia”. Program przyciągnął licznych uczestników, w tym młodzież sądeckich szkół, która mogła poszerzyć swoje horyzonty i poznać ciekawe ścieżki kariery.

Pedagogika i sztuka w nowoczesnym wydaniu. Trzeci dzień Małopolskiego Festiwalu Ekonomii
Pedagogika i sztuka w nowoczesnym wydaniu. Trzeci dzień Małopolskiego Festiwalu Ekonomii. Fot. ANS

W Auli uczelnianej odbyły się prezentacje absolwentów kierunku Pedagogika, którzy pokazali, jak wszechstronny i inspirujący może być ten zawód. Mgr Agnieszka Bugajska, właścicielka kilku przedszkoli i ekspertka w branży edukacji, opowiadała o swojej drodze do sukcesu. Mgr Maria Bochenek przedstawiła swoje doświadczenia w prowadzeniu gabinetu logopedycznego oraz firmy animacyjnej „Animacje i psoty”. Z kolei mgr Emilia Grzyb, założycielka firmy „BabyFun – Animacje dla dzieci”, pokazała, jak pedagogika łączy się z przedsiębiorczością.

Nie zabrakło przykładów nietypowych dróg kariery – mgr Karol Jamrozowicz podzielił się doświadczeniami z pracy w policji, a mgr Magdalena Palacz, dziś wykładowca Akademii Nauk Stosowanych, opowiedziała o swoich osiągnięciach naukowych. Wszyscy oni wzięli udział w debacie prowadzonej przez prof. dr. hab. Wojciecha Kudybę, w której dyskutowano o wyzwaniach współczesnego pedagoga. Dzień zakończyła mikołajkowa zabawa pełna energii i radości, prowadzona przez Emilię Grzyb i jej zespół.

Na Wydziale Nauk Społecznych i Sztuki przy ul. Chruślickiej 6 dominował temat kreatywnych zawodów, a szczególną uwagę poświęcono nowoczesnym kierunkom studiów: Graphic design i technologie wizualne, Projektowanie zorientowane na użytkownika nowych mediów oraz Public relations i reklama. Wykładowcy i absolwenci prezentowali prace studentów, pokazując, jak nowe technologie zmieniają świat sztuki i komunikacji wizualnej.

Kulminacyjnym punktem dnia była debata „Przyszłość kreatywnych zawodów”, w której udział wzięli znakomici eksperci, w tym prof. dr hab. Andrzej Szarek i dr hab. Michał Jandura. Dyskusje dotyczyły m.in. wyzwań związanych z digitalizacją sztuki i rosnącą rolą ekonomii w branżach kreatywnych.

Małopolski Festiwal Ekonomii to nie tylko platforma do wymiany wiedzy, ale również przestrzeń do inspirowania młodych ludzi. Dzięki bogatemu programowi i zaangażowaniu organizatorów – Małopolskiej Agencji Rozwoju Edukacji Przedsiębiorczości i Innowacji oraz Akademii Nauk Stosowanych w Nowym Sączu – uczestnicy mogli odkryć nowe perspektywy zawodowe i zyskać motywację do działania.

Festiwal pokazał, że zarówno pedagogika, jak i zawody kreatywne, choć różne w swej naturze, łączy wspólny mianownik: pasja i zaangażowanie w tworzenie wartości dla społeczeństwa.

Źródło: Fot. ANS

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować