Pogoda - Sądeckie.pl

24

Dzisiaj jest: 24. 10. 2021 Do końca roku: 68 dni
Jakość Powietrza:

Piękno kultury łemkowskiej i romskiej - spotkanie w MCDN w Nowym Sączu

Piękno kultury łemkowskiej i romskiej - spotkanie w MCDN w Nowym Sączu

Dobra i wartości kulturowe w dobie pandemii oraz twórczość literacka uczniów o mniejszościach narodowych i etnicznych były wiodącymi tematami spotkania Marty Malec – Lech z zarządu województwa w Małopolskim Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Nowym Sączu.

Podczas spotkania odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom konkursu „Kultura mniejszości narodowych i etnicznych malowana słowem – konkurs na wiersz lub prozę”.


Wartość kultury jest mierzona wielokulturowością. Pozwala to na wzbogacanie i budowanie dobrych relacji społecznych. Różnorodność kulturowa uczy tolerancji i szacunku we wspólnocie. Gratuluję młodym ludziom, potrafiącym dostrzegać piękno, bogactwo i złożoność otoczenia, w którym żyją. Takie działania gwarantują wszystkim nam, pomimo wszechobecnego globalizmu, zachowanie tradycji w tej najbardziej żywej postaci, bliskiej młodemu pokoleniu - podkreśliła Marta Malec-Lech z zarządu województwa.


Uczestnicy wydarzenia obejrzeli fragmenty filmu „Łemkowie” zrealizowanego przez Muzeum Okręgowe w Nowym Sączu, do którego scenariusz i tekst przygotowała Joanna Hołda. Na zakończenie w części artystycznej wystąpił zespół „Dzieci Wiatru”, działający w Szkole Podstawowej nr 9 im. Tadeusza Kościuszki w Nowym Sączu.


Źródło: UMWMCo sądzisz o tym wydarzeniu

0

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować