Piękny jubileusz. Orkiestra z Mogilna świętuje 15-lecie istnienia

Z okazji 15-lecia Orkiestry Dętej Ochotniczej Straży Pożarnej w Mogilnie, Duże Złote Jabłko Sądeckie oraz odznaczenia zostały przyznane członkom orkiestry. W imieniu starosty nowosądeckiego Tadeusza Zaremby, gratulacje złożył członek Zarządu Powiatu Nowosądeckiego, Franciszek Kantor. Muzykom przekazano również promesę w wysokości 3000 złotych.

Piękny jubileusz. Orkiestra z Mogilna świętuje 15-lecie istnienia

Franciszek Kantor podkreślił, że Orkiestra Dęta Ochotniczej Straży Pożarnej w Mogilnie to zespół, w którym osoby w różnym wieku realizują swoje muzyczne pasje. Zarówno dorośli, którzy na co dzień nie związani są z muzyką, jak i studenci oraz uczniowie szkół podstawowych i średnich, wspólnie uświetniają wydarzenia patriotyczne, kulturalne i strażackie. Orkiestra reprezentuje nie tylko gminę Korzenna, ale także promuje kulturę muzyczną na Sądecczyźnie.

Starosta nowosądecki Tadeusz Zaremba uhonorował wyróżniających się druhów - muzyków, przyznając im Srebrne Jabłko Sądeckie. W jego imieniu odznaczenia wręczył Franciszek Kantor. Druhowie, którzy otrzymali to wyróżnienie, to Dawid Ogorzałek – Prezes OSP Mogilno, Martyna Bacia, Agata Bugara, Maciej Filip i Magdalena Kantor.

Cała orkiestra otrzymała również statuetkę Złotego Jabłka Sądeckiego. Kapelmistrzem Orkiestry jest Mateusz Główczyk, kierownikiem – Agata Bugara, a członkami Zarządu: Martyna Bacia i Adam Zwolenik. To wyjątkowe wyróżnienie dla zespołu, który od 15 lat przyczynia się do upowszechniania kultury muzycznej na terenie Powiatu Nowosądeckiego. Serdecznie gratulujemy!

Źródło: https://www.facebook.com/ZOSPRPNS/?locale=pl_PL, fot. Joanna Janiczek

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować