Pogoda - Sądeckie.pl

30

Dzisiaj jest: 30. 11. 2021 Do końca roku: 31 dni
Jakość Powietrza:

Pierwsza edycja Wyścigu Tomasza Marczyńskiego w Starym Sączu za nami

Pierwsza edycja Wyścigu Tomasza Marczyńskiego w Starym Sączu za nami

Na starcie oprócz pomysłodawcy Wyścigu Tomasz Marczyński (Lotto-Soudal), na jego zaproszenie pojawiła się również Anna Plichta (Lotto-Soudal Ladies), uczestniczka tegorocznych Igrzysk Olimpijskich w Tokio 2021.

Frekwencja dopisała! Do wyścigu zgłosiło się 170 zawodników, 42 zawodników zostało nagrodzonych we wszystkich kategoriach. W zawodach dla dzieci wzięło udział 64 uczestników, a wszyscy odjechali z nagrodami. Wyścigi Tomasza Marczyńskiego (drugi w Niepołomicach) to świetna sportowa zabawa, ale i rywalizacja.


Zwycięzcy legendarnego już podjazdu pod Przehybę.
  • Kategoria open mężczyzn – Adam Wójcik – 7r Rowmix Team p/b 72D – 00:30:01.519
  • Kategoria open kobiet – Angelika Tlołka – Jas-Kółka- 00:39:12.445

Wyniki w innych kategoriach TUTAJ.


Stajemy się miastem i gminą, których wyróżnikiem stają się kapitalne rowerowe imprezy – podkreśla burmistrz Jacek Lelek. – Wyścig Tomasza Marczyńskiego to świetnie zorganizowane, w bardzo ciekawej formule wydarzenie, a dla nas bardzo dobra promocja. Przypomnę tylko, że wspieramy między innymi Małopolski Wyścig Górski, którego ostateczne rozstrzygnięcia zapadają podczas ostatniego etapu w Starym Sączu i na Przehybie. Wspieramy amatorski wyścig rowerowy Heboj na Przehybę, a 29 sierpnia na koniec wakacji czeka nas rajd i festyn rowerowy Małopolska Tour przy DCP Opoka.


Jesteśmy ogromnie szczęśliwi, że mogliśmy spędzić ten cudowny dzień w Starym Sączu – podkreślają organizatorzy. – Co tu dużo mówić – byliśmy pewni dobrej atmosfery, pięknej trasy, wspaniałych ludzi i efektów pracy wyścigowej drużyny organizacyjnej, ale że do wszystkiego uda się też dołączyć taką pogodę. Bardzo dziękujemy za obecność i to, jak dzięki Wam Wyścig wygląda. Wszyscy wiemy, że nawet najlepsza scena ze światowej sławy reżyserem byłaby niczym, bez dobrych aktorów. Dziękujemy też wszystkim partnerom, którzy pozwalają nam realizować tą piękną, romantyczną i radosną wizję kolarstwa. Łączymy rywalizację i sport z dobrą zabawą. Gratulujemy zwycięzcom – tym, którzy wygrali z czasem w swoich kategoriach i tym, którzy wygrali ze swoimi słabościami, osiągnęli swoje cele, nie przestraszyli się Przehyby.


Źródło: UMSS, fot. Szymon Gruchalski

Co sądzisz o tym wydarzeniu

0

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować