Pogoda - Sądeckie.pl21

Dzisiaj jest: 21. 04. 2021
Do końca roku: 254 dni
Jakość Powietrza

Uroczyste otwarcie Centrum Aktywnego Wypoczynku w Świniarsku

Uroczyste otwarcie Centrum Aktywnego Wypoczynku w Świniarsku

W niedzielę 7 października br. w Świniarsku miało miejsce uroczyste otwarcie Centrum Aktywnego Wypoczynku. W wydarzeniu wzięli udział przedstawiciele władz lokalnych.

 

Budowa obiektu była możliwa dzięki dofinansowaniu z Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014 - 2020. Koszt całkowity przedsięwzięcia to ponad 3 miliony złotych. 


Planowana jest również budowa 1,5 km ścieżki rowerowo – biegowej po wałach. Gmina ogłosiła już przetarg na to zadanie, a zakończenie inwestycji jest przewidziane na koniec czerwca przyszłego roku. Dodatkowo przewidziane jest połączenie tej ścieżki i Centrum Aktywnego Wypoczynku z trasą EuroVelo – czyli europejską siecią tras rowerowych. O środki na to zadanie Gmina będzie się starała po uzyskaniu dokumentacji technicznej. 


Budynek Centrum Aktywnego wypoczynku o powierzchni zabudowy ok. 560 m2 mieści salę do ćwiczeń, szatnie z sanitariatami, wc, siłownie oraz pomieszczenia na spotkania turystyczne. Na zewnątrz znajduje się maszt informacyjny, siłownia, parking, stojaki dla rowerów, oraz ciągi pieszo-jezdne. 

Co sądzisz o tym wydarzeniu?

0

Zobacz Również

Komentarze

Zaloguj sie aby komentować