Po raz pierwszy w Muszynie - projekt którego w Polsce jeszcze nikt nie robił

Po raz pierwszy w Muszynie! Zimowy Test Sprawności, czyli projekt którego w Polsce jeszcze nikt nie robił!

Po raz pierwszy w Muszynie - projekt którego w Polsce jeszcze nikt nie robił

"Zimowy Test Sprawności co ciekawe będzie organizowany w... hali sportowej dla dzieci z klas 4-6. Pokażemy młodzieży curling, biathlon, unihokej oraz ćwiczenie snowboardowe na balanceboardzie. Zimowy Test Sprawności to ogólnopolski projekt współfinansowany przez Ministerstwo Sportu, we współpracy z 10 miastami. Najlepsi uczniowie z każdego miasta wezmą udział w ogólnopolskim finale 7 grudnia w Cieszynie.

Czym jest Zimowy Test Sprawności? Test sprawnościowy w zimowych dyscyplinach, ma na celu przede wszystkim przybliżenie sportów zimowych wśród młodzieży. Zajmiemy się przede wszystkim popularyzacją sportów zimowych poprzez zabawę i rywalizację z wykorzystaniem wynajętego sprzętu. Jest to projekt innowacyjny. Każdy z uczestników za pokonanie testu składającego się z curlingu, biathlonu, hokeja oraz snowboardu otrzymuje opaskę oraz dyplom, a uczestnicy ogólnopolskiego finału koszulki, kurtki, czapki i szale. Dla nauczycieli mamy pakiet szkoleniowy oraz odzież sportową, w dłuższej perspektywie współpracy stypendium.

Zimowy Test Sprawności to projekt z konkretnym zadaniem. Zależy nam na rozwoju i upowszechnianiu marginalnie traktowanych zimowych dyscyplin olimpijskich wśród dzieci i młodzieży za pośrednictwem i dzięki zaangażowaniu ambitnych nauczycieli, którym się chcę i właśnie takich nauczycieli chcielibyśmy znaleźć we współpracy z miastem" - informuje Paulina Ligocka, dyrektorka sportowa Zimowej Akademii Sportu, olimpijka i medalistka Mistrzostw Świata.


Źródło: Materiały nadesłane do redakcji

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować