Pogoda - Sądeckie.pl

30

Dzisiaj jest: 30. 11. 2021 Do końca roku: 31 dni
Jakość Powietrza:

Pobili i okradli starszego mężczyznę. Młodzi sprawcy rozboju zatrzymani

Pobili i okradli starszego mężczyznę. Młodzi sprawcy rozboju zatrzymani

Pod koniec lipca br. trzech sprawców napadło 79-latka, którego pobili i okradli. Wkrótce po zdarzeniu sądeccy policjanci ustalili i zatrzymali dwóch młodych mężczyzn podejrzewanych o rozbój. Trzeci cały czas ukrywał się licząc, że nie poniesie kary za swoje czyny. Kilka dni temu również i on został zatrzymany przez mundurowych. 17 i 19-letniemu sprawcy grozi do 12 lat więzienia, z kolei 14-latek za swoje zachowanie odpowie przed sądem rodzinnym.

20 lipca br. kilka minut przed godziną 17, 79-letni mieszkaniec Nowego Sącza, który przebywał wówczas przy swoim garażu, usłyszał odgłosy kamieni uderzających o blachę i poczuł, jak kilka trafiło również w niego. Po chwili mężczyzna zobaczył trzech młodych mężczyzn, którzy zbliżali się, krzycząc i wyzywając go. Widząc to, senior chciał się schronić w garażu, ale sprawcy odepchnęli skrzydło drzwiowe i weszli za nim do środka. Tam zaczęli szarpać 79-latka oraz uderzać go pięściami i kopać. Kiedy jeden z agresorów zauważył odłożoną na półce torbę „listonoszkę”, w której znajdowały się m.in. dokumenty, pieniądze i rzeczy osobiste, wyrzucił ją z garażu. Na prośbę, by ją oddali jeden z napastników chciał uderzyć go młotkiem. Po napadzie młodzi mężczyźni wybiegli, zabrali torbę i uciekli, odpychając jej właściciela. Poszkodowany stracił mienie o wartości około 600 złotych.


O zdarzeniu szybko zostali poinformowani sądeccy policjanci. Mundurowi natychmiast zaczęli działać, by ustalić i zatrzymać sprawców tego rozboju. W toku realizowanych czynności funkcjonariusze odzyskali skradzioną torbę, lecz już bez gotówki. Jeszcze tego samego dnia, policjanci zatrzymali jednego z podejrzewanych, 17-letniego mieszkańca Nowego Sącza, a wkrótce ustalili, że jego kompanem był 14-latek. Starszy z nich usłyszał zarzuty rozboju, ukrywania dokumentów oraz spowodowania uszczerbku na zdrowiu poszkodowanego, a sąd zastosował wobec niego tymczasowy areszt na trzy miesiące. W sprawie 14-latka, policjanci przesłali materiały do Wydziału Rodzinnego i Nieletnich Sądu Rejonowego w Nowym Sączu, który będzie rozpatrywać jego sprawę.


Trzeci, ustalony sprawca rozboju ukrywał się przed Policją. Na wniosek komendy Prokuratura Rejonowa w Nowym Sączu zarządziła poszukiwania 19-letniego sądeczanina. Funkcjonariusze zatrzymali go 21 września br. Mężczyzna, podobnie jak jego 17-letni kolega, usłyszał zarzuty rozboju, ukrywania dokumentów i spowodowania uszczerbku na zdrowiu poszkodowanego. Decyzją sądu podejrzany najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie w oczekiwaniu na wyrok. 17- i 19-latkowi grozi do 12 lat więzienia, z kolei nieletniemu grożą środki wychowawcze lub umieszczenie w zakładzie poprawczym.


Źródło: KMPNS

Co sądzisz o tym wydarzeniu

0

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować