Podsumowano jeden z projektów realizowanych przez WSB – NLU oraz Stowarzyszenie „ORION”

Zakończyła się XI edycja projektu “Włącz myślenie. Postaw na przedsiębiorczość”, realizowanego przez nowosądecką Wyższą Szkołę Biznesu – NLU we współpracy ze Stowarzyszeniem na rzecz Integracji Środowisk Akademickich “ORION”.

Podsumowano jeden z projektów realizowanych przez WSB – NLU oraz Stowarzyszenie „ORION”

W konferencji podsumowującej przedsięwzięcie, w imieniu Marszałka Województwa Małopolskiego Witolda Kozłowskiego, uczestniczyła przewodnicząca Komisji Polityki Prorodzinnej i Społecznej Sejmiku Województwa Małopolskiego Marta Mordarska.

Na wydarzeniu obecni byli również:

  • Gabriela Olszowska, małopolska kurator oświaty,
  • dr Dariusz Woźniak, rektor WSB-NLU,
  • Szymon Strzelichowski, prezes Małopolskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A.

Obowiązki gospodarza pełnił prezes Stowarzyszenia “ORION”, a zarazem poseł na Sejm RP Patryk Wicher.

Tematem przewodnim konferencji była “Promocja Małopolski z wykorzystaniem sztucznej inteligencji i nowoczesnych narzędzi promocji”.

W dyskusji panelowej, moderowanej przez dra Michała Mółkę z WSB-NLU, głos zabierali:

  • Sebastian Łatka, właściciel firmy CTS Audio,
  • Jacek Adamczyk, główny specjalista ds. przedsiębiorczości Małopolskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A.,
  • Jakub Twardowski i Michał Tarasek z Młodzieżowej Rady Miasta Nowego Sącza.

Obchodzone w bieżącym roku 15-lecie Stowarzyszenia “ORION” było okazją do wyrażenia wdzięczności za wsparcie działań organizacji. W podziękowaniu za dotychczasową, wieloletnią współpracę i okazaną pomoc, przyczyniającą się do rozwoju Stowarzyszenia i idei społeczeństwa obywatelskiego, przyznane zostały tytuły “Przyjaciela Stowarzyszenia ORION”. Wyróżnieni zostali m.in.:

  • marszałek Witold Kozłowski,
  • radna województwa Marta Mordarska,
  • prof. WSB-NLU dr Dariusz Woźniak (rektor uczelni),
  • Przemysław Bochenek (kanclerz WSB-NLU).
Dziękując w imieniu własnym i Pana Marszałka Witolda Kozłowskiego, cieszę się że przez te ostatnie 5 lat Małopolska mogła wspierać inicjatywy Stowarzyszenia, bo na pewno są bardzo ważne i wszystko to, co dzieje się na rzecz młodych ludzi jest bezcenną wartością - zaznaczyła radna województwa Marta Mordarska.

Szczególnie oczekiwaną przez licznie zgromadzoną młodzież częścią spotkania było podsumowanie XI edycji projektu "Włącz myślenie - postaw na przedsiębiorczość" i wręczenie nagród zwycięzcom konkursu.

Wśród zaproponowanych rozwiązań królowały aplikacje, które wykorzystywały nasz nieustanny brak czasu. Wspólnym ich mianownikiem było oszczędzanie czasu poprzez to, że sztuczna inteligencja nie tylko podpowie nam listę TOP 10 atrakcji Małopolski, ale także nas tam zaprowadzi, zarezerwuje bilet, a w efekcie pozwoli zaoszczędzić mnóstwo czasu. Tak widzą Małopolskę młodzi uczestnicy XI edycji konkursu „Włącz myślenie - postaw na przedsiębiorczość” – informował wiceprezes Stowarzyszenia „ORION” Michał Mółka.

Województwo Małopolskie było głównym partnerem XI edycji projektu„ Włącz myślenie. Postaw na przedsiębiorczość”, którego podstawowym założeniem jest popularyzacja wiedzy biznesowej, kształtowanie przedsiębiorczej postawy wśród młodzieży szkół ponadpodstawowych oraz promocja lokalnych przedsiębiorstw. Dzięki projektowi młodzież ma szanse na lepsze poznanie rynku lokalnego oraz planowanie swojej przyszłości zawodowej. W dotychczasowych edycjach przedsięwzięcia wzięło udział około 5,6 tys. uczestników.

Źródło: UMWM

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować