Pół miliona złotych na edukację ekologiczną

Rozpoczyna się nabór do Otwartego Konkursu Ofert EkoMałopolska. Na realizację projektów przeznaczono 550 tys. złotych. Jest to już czwarta edycja inicjatywy Samorządu Województwa Małopolskiego mającej na celu edukację ekologiczną mieszkańców.

Pół miliona złotych na edukację ekologiczną

Do udziału w naborze zapraszane są podmioty prowadzące działalność pożytku publicznego, stowarzyszenia, fundacje i związki działające w sektorze NGO. Zlecenie zadań odbywać się będzie w formie wsparcia lub powierzenia realizacji.

W poprzednich latach dofinansowanie otrzymały różnorodne inicjatywy, takie jak konkurs dla uczniów na krótki spot promujący zachowania proekologiczne czy warsztaty dla Kół Gospodyń Wiejskich na temat segregacji i przetwarzania odpadów.


W ramach tegorocznego konkursu przewiduje się dofinansowanie zadań w trzech priorytetach: organizacja wydarzeń związanych z zapobieganiem powstawaniu odpadów, ochroną powietrza oraz przeciwdziałaniem i adaptacją do negatywnych skutków zmiany klimatu. Na realizację wybranych projektów Zarząd Województwa przeznaczył 550 000 zł.

Źródło oraz fot: SP Gorlice 

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować