Pogoda - Sądeckie.pl1

Dzisiaj jest: 01. 03. 2021
Do końca roku: 305 dniPolicja ostrzega przed fałszywymi stronami internetowymi

Policja ostrzega przed fałszywymi stronami internetowymi

W wirtualnym świecie jak i w życiu realnym może dojść do wyłudzenia danych osobowych po to by wykorzystać je do przestępstwa. Wykorzystując strony internetowe z przyciągającymi uwagę informacjami - często fałszywymi - oszuści proszą o logowanie się do kont m.in na serwisach społecznościowych nad którymi później przejmują kontrolę.

 

W  sieci pojawił się rzekomy apel Policji na temat poszukiwań 36-letniego mężczyzny z powiatu suskiego, który to podczas transmisji na żywo miał katować psa. Nad wizerunkiem mężczyzny jest logo znanego polskiego portalu internetowego sugerujące, że znajdujemy się na stronie tego portalu. Natomiast sformułowania „pomoc-zwierząt” użyte w  adresie strony sugerują, przekierowanie z portalu tematycznego.

 

Kliknięcie w zamieszczony na tej stronie film prowadzi do strony przeznaczonej do rzekomego logowania na Facebooku (strony łudząco podobnej do strony Facebooka). Chodzi prawdopodobnie o to by wyłudzić dane do logowania i przejąć czyjeś  facebookowe konto. Może mieć to na celu zainfekowanie komputera szkodliwym oprogramowaniem lub przejęcia Messengera i nakłaniania znajomych osoby, której konto przejęte  do określonych działań czy np. przekazaniu kodu do BLIKA.

 

Policjanci apelują o zachowanie ostrożności podczas podawania danych przez Internet. Zawsze należy dokładnie analizować otrzymywane komunikaty zawarte np. w wiadomościach sms, e-mail by uniknąć ataku na nasze dane dostępowe do internetowych profili, kont bankowych i innych usług.

 

Żródło: KWP w Krakowie

Co sądzisz o tym wydarzeniu?

0

Zobacz Również

Komentarze

Zaloguj sie aby komentować