Policjanci podsumowali stan bezpieczeństwa na drogach Sądecczyzny w 2023r. Było mniej wypadków i kolizji niż w roku poprzednim

Na Sądecczyźnie w 2023 roku zanotowano poprawę bezpieczeństwa na drogach w porównaniu do roku poprzedniego. Według danych policji, w ciągu całego roku na terenie regionu miało miejsce 306 wypadków, w których zginęło 13 osób, a 368 osób odniosło obrażenia. W tym samym okresie odnotowano również 2063 kolizji drogowych.

Policjanci podsumowali stan bezpieczeństwa na drogach Sądecczyzny w 2023r. Było mniej wypadków i kolizji niż w roku poprzednim

To oznacza, że w 2022 roku na drogach Sądecczyzny doszło do o 11 wypadków i o 6 kolizji mniej niż w 2023 roku. Liczba ofiar śmiertelnych wypadków nie zmieniła się (13 osób, w tym 6 kierowców, 2 pasażerów i 5 pieszych). Natomiast liczba rannych spadła o 17 osób, czyli o 4,4%. Najczęstszym powodem wypadków była nieodpowiednia prędkość jazdy.


W ramach działań prewencyjnych, policjanci z Sądecczyzny przebadali ponad 81 tysięcy kierujących pod kątem alkoholu. Wykryto 446 nietrzeźwych kierowców, co stanowi spadek o 23,8% w stosunku do roku poprzedniego. Policjanci zatrzymali również 126 praw jazdy za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h na terenie zabudowanym.


Sądeccy policjanci nadal będą dbać o bezpieczeństwo na drogach regionu poprzez prowadzenie kontroli, akcji profilaktycznych i współpracę z innymi podmiotami odpowiedzialnymi za ruch drogowy.


Źródło: KMPNS

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować