Pogoda - Sądeckie.pl24

Dzisiaj jest: 24. 06. 2021
Do końca roku: 190 dni
Jakość Powietrza

Policjanci uczyli najmłodszych zasad bezpieczeństwa na stoku

Policjanci uczyli najmłodszych zasad bezpieczeństwa na stoku

W ubiegłą niedzielę na stacji narciarskiej Dwie Doliny Muszyna-Wierchomla, sądeccy Policjanci uczestniczyli w akcji poświęconej bezpieczeństwu najmłodszych narciarzy i snowboardzistów. 

 

Spotkanie odbyło się w ramach kampanii informacyjno-edukacyjnej pod hasłem „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”, której celem jest promowanie odpowiedzialnego sposobu zachowania się na stoku, poszerzanie wiedzy na temat konsekwencji nie stosowania się do przepisów obowiązujących na nim oraz upowszechnianie Dekalogu Reguł Międzynarodowej Federacji Narciarskiej.

 

Dzięki policjantom Wydziału Prewencji i Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu oraz Komisariatu Policji w Piwnicznej-Zdroju, uczestnicy zimowego wypoczynku mogli poznać zasady bezpiecznego korzystania ze stoków narciarskich. Mundurowi wręczali m.in. ulotki informacyjne z dekalogiem FIS.

 

Oprócz teorii były również konkursy z nagrodami dla najmłodszych. Dodatkowo policjanci zachęcali do udziału w konkursie plastyczno-filmowym pn. „Stok nie jest dla Bałwanów”, gdzie zadaniem uczestników jest zilustrowanie Dekalogu Reguł FIS.

 

Źródło i Fot. KMPNS

Co sądzisz o tym wydarzeniu?

0

Zobacz Również

Komentarze

Zaloguj sie aby komentować