Pogoda - Sądeckie.pl1

Dzisiaj jest: 01. 03. 2021
Do końca roku: 305 dniPolicyjni wodniacy zatrzymali nietrzeźwego sternika

Policyjni wodniacy zatrzymali nietrzeźwego sternika

Podczas patrolu na Jeziorze Rożnowskim policyjni wodniacy zatrzymali mężczyznę, który pływał pontonem ze spalinowym silnikiem w strefie ciszy oraz był pod wpływem alkoholu.

 

Funkcjonariusze Sezonowego Posterunku Policji Wodnej w Rożnowie, którzy patrolowali ten akwen 14 lipca, zauważyli ponton, który pływał przy użyciu silnika spalinowego w strefie ciszy, co jest wykroczeniem. Mundurowi kontrolując 37-letniego sternika, wyczuli od niego woń alkoholu. Badanie na trzeźwość wykazało, że mężczyzna ma go w organizmie blisko pół promila - informuje Asp. Iwona Grzebyk-Dulak z sądeckiej Komendy.

 

Ponton razem ze sternikiem został odholowany na pobliską przystań. Mężczyzna został ukarany mandatem karnym za złamanie przepisów Prawa ochrony środowiska. Poniesie też konsekwencje jego prowadzenia po użyciu alkoholu, za co grozi kara aresztu albo grzywny.

 

Policjanci apelują o zdrowy rozsądek i trzeźwość nad wodą. Spożycie alkoholu negatywnie wpływa na umiejętności prowadzenia wszelkich pojazdów, powodując obniżenie koncentracji, kłopoty z oceną odległości czy oszacowaniem ryzyka. Bardzo często przekłada się również na brawurę i lekceważenie podstawowych zasad bezpieczeństwa.

 

Wypoczywając nad wodą należy dbać o bezpieczeństwo zarówno swoje jak i innych osób, a w razie zagrożenia natychmiast wezwać pomoc dzwoniąc pod numer alarmowy Sezonowego Posterunku Policji Wodnej w Rożnowie: kom. 723 694 982 (codziennie w godzinach 8-20) - informuje sądecka Policja.

 

Fot. KMPNS

Co sądzisz o tym wydarzeniu?

0

Zobacz Również

Komentarze

Zaloguj sie aby komentować