Pogoda Nowy Sącz

9

Dzisiaj jest: 09. 08. 2022 Dni od początku roku: 220 Dni do końca roku: 144
Jakość: PM 10: % normy PM 2.5: % normy So2: % normy

Rewitalizacja Rynku Maślanego: w I etapie ma powstać parking na 80 miejsc postojowych

Rewitalizacja Rynku Maślanego: w I etapie ma powstać parking na 80 miejsc postojowych

Podczas ostatniego spotkania on-line z mieszkańcami Prezydent Ludomir Handzel wrócił do tematu rewitalizacji Rynku Maślanego.

Miasto poczyniło już pierwsze kroki w kierunku pozyskania terenu pod tą inwestycję. W tym celu Prezydent wystąpił do wojewody małopolskiego o zgodę na uzyskanie działki, na której znajduje się stary budynek PSP.


Miasto stara się o pozyskanie tych terenów bo należą one do Skarbu Państwa. Wojewoda wstępnie wyraził zgodę na ich zamianę na inne działki i budynki należące do miasta – mówi włodarz miasta.


Prezydent zaproponował wojewodzie nieruchomości na ul. Gorzkowskiej i ul. Sienkiewicza. Ich wymiana byłaby możliwa po uregulowaniu spraw własnościowych.


I etap rewitalizacji - budowa parkingu na 80 miejsc postojowych


W pierwszym etapie rewitalizacji miałby powstać duży parking na 80 miejsc parkingowych, który zmieniłby całą sytuacje nie tylko jeśli chodzi o parkowanie w rejonie Maślanego Rynku ale też Sokoła, Kościoła i ul. Jagiellońskiej.


To pierwszy etap aby cały teren Rynku Maślanego i otoczenia zrewitalizować. Jest kilka wizualizacji i projektów, ale ten pierwszy bardzo ważny krok to byłby właśnie parking, który służyłby nie tylko maślanemu rynkowi, ale też Sokołowi, Kościołowi i zaparkowania samochodu na czas załatwiana spraw na ul. Jagiellońskiej czy w centrum miasta. Krok po kroku poszerzajmy tą bazę parkingową – powiedział prezydent.Przypomnijmy. Jest kilka koncepcji na zagospodarowanie terenu Rynku Maślanego. Najnowsza z nich zakłada utrzymanie funkcji handlowej tego miejsca. Mają pojawić się też nowoczesne i zadaszone stoiska.


Fot. Fb Prezydent Ludomir Handzel

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować