Pogoda - Sądeckie.pl18

Dzisiaj jest: 18. 04. 2021
Do końca roku: 257 dni
Jakość Powietrza

Pomimo pandemii koronawirusa, w Starym Sączu kontynuowane są najważniejsze inwestycje gminne

Pomimo pandemii koronawirusa, w Starym Sączu kontynuowane są najważniejsze inwestycje gminne

Oprócz planowanych remontów i rozbudowy dróg kontynuowane są takie inwestycje jak budowa kanalizacji, rozbudowa i przebudowa Galerii pod Piątką, budowa biblioteki w Przysietnicy, drogi w SAG i ronda w DW 969, Leśnego Mola na Miejskiej Górze, czy nowej bazy dla MZGK.

 

Pandemia koronawirusa na szczęście nie wpłynęła w zauważalny sposób na najważniejsze gminne inwestycje. Bardzo wsparła nas tutaj tarcza rządowa, 6,7 mln, które zasiliło. Jednym z najważniejszych czynników, które wpłynęły na taki zastrzyk finansowy prócz ilości mieszkańców była właśnie ilość inwestycji zaplanowanych w budżecie na 2020 rok. Przypomnę, że mamy zaplanowanych inwestycji na ponad 50 milionów. To olbrzymia suma jak na samorząd naszej wielkości. Oczywiście jest to możliwe dzięki sprawnej absorpcji pieniędzy zewnętrznych, które zdobywamy z każdego możliwego źródła - zaznacza Kazimierz Gizicki, zastępca burmistrza

 

Krok po kroku realizujemy strategię, która w największym skrócie zakłada, by Gmina Stary Sącz stała się atrakcyjna i komfortowa dla mieszkańców, inwestorów i turystów. Patrząc jeszcze szerzej - jesteśmy ważnym inwestorem, a nasza aktywność jeśli chodzi o infrastrukturę, ochronę środowiska, czy tak zwany przemysł czasu wolnego jest bardzo duża. To daje zatrudnienie, wpływa na kondycję lokalnych firm, kondycję lokalnej gospodarki i rynek pracy. To generuje ruch w różnych prywatnych branżach. Stajemy się bardziej atrakcyjni dla mieszkańców, ale i dla zewnętrznych inwestorów, co widać w Strefie Aktywności Gospodarczej, co widać wokół ronda Jana Pawła II. Przedsiębiorcy też patrzą długofalowo i uznają, że opłaca się u nas inwestować, bo w perspektywie będziemy coraz bardziej atrakcyjni dla obecnych i przyszłych mieszkańców oraz turystów i gości, których będzie przybywać - dodaje burmistrz Jacek Lelek.

 

"Leśne Molo" na Miejskiej Górze wraz ze ścieżką przyrodniczą może stać się ulubionym miejscem spacerów starosądeczan, a filia starosądeckiej biblioteki w Przysietnicy właściwie czeka już na książki i czytelników.

Pomimo epidemii w Starym Sączu kontynuowane są najważniejsze inwestycje gminne Pomimo epidemii w Starym Sączu kontynuowane są najważniejsze inwestycje gminne Pomimo epidemii w Starym Sączu kontynuowane są najważniejsze inwestycje gminne Pomimo epidemii w Starym Sączu kontynuowane są najważniejsze inwestycje gminne

Źródło: UMSS

Co sądzisz o tym wydarzeniu?

0

Zobacz Również

Komentarze

Zaloguj sie aby komentować