Ponad 600 tys. zł na remont kolejnej drogi w Gminie Korzenna

Gmina Korzenna otrzyma ponad 600 tys. zł z budżetu Lasów Państwowych na remont drogi gminnej w Łyczanej. To jedna z dróg często używanych przez Lasy Państwowe do transportu drewna, która uległa zniszczeniu. Prace remontowe obejmą stabilizację gruntu i wymianę nawierzchni na betonową. Dofinansowanie pokryje 70 procent kosztów szacowanych na 865 tys. zł.

Ponad 600 tys. zł na remont kolejnej drogi w Gminie Korzenna

Symboliczny czek na tę kwotę wręczył w sobotę w Łososinie Dolnej wójtowi Leszkowi Skowronowi Pełnomocnik Rządu ds. Leśnictwa i Łowiectwa Edward Siarka. W spotkaniu uczestniczyli także przedstawiciele innych ministerstw, a także Paweł Szczygieł, dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krakowie oraz poseł Arkadiusz Mularczyk, wiceminister spraw zagranicznych, poseł Jan Duda i senator Wiktor Durlak.


Remont drogi gminnej w Łyczanej to jeden z przykładów wsparcia Lasów Państwowych dla samorządów lokalnych. Według raportu Ministerstwa Klimatu i Środowiska, w 2020 roku Lasy Państwowe przekazały ponad 1,3 mld zł na cele społeczne i środowiskowe, w tym ponad 300 mln zł na budowę i remont dróg.


Źródło: Gm. Korzenna

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować