Ponad 7 mln zł z Rządowego Funduszu Dróg Samorządowych na inwestycje drogowe w powiecie nowosądeckim

Ponad 7 milionów złotych – tyle trafi do kasy Powiatu Nowosądeckiego z Rządowego Funduszu Dróg Samorządowych. Starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski podpisał właśnie umowy na tę kwotę z wicewojewodą małopolskim Józefem Leśniakiem.

Ponad 7 mln zł z Rządowego Funduszu Dróg Samorządowych na inwestycje drogowe w powiecie nowosądeckim
Dzięki temu dofinansowaniu zostaną zrealizowane dwie ważne dla mieszkańców i turystów inwestycje drogowe - mówi starosta Marek Kwiatkowski. - Będzie to przebudowa drogi powiatowej Ptaszkowa - Ptaszkowa wraz z przebudową skrzyżowania w tej miejscowości. Druga inwestycja to remont ponad ośmiu kilometrów drogi powiatowej Powroźnik - Tylicz, wraz z remontami kilku mostów w Powroźniku, Wojkowej, Tyliczu.


Całkowity koszt pierwszej z inwestycji to 3 174 853,31 (dofinansowanie z RFDS – 1 746 224 zł), a drugiej – 9 924 054,49 zł (dofinansowanie z RFDS – 5 458 229 zł). Reszta pieniędzy pochodzi z budżetu Powiatu Nowosądeckiego.


Remontując i przebudowując drogi powiatowe inwestujemy przede wszystkim w bezpieczeństwo mieszkańców - dodaje starosta Marek Kwiatkowski. - Rozpoczęliśmy już te inwestycje na własne ryzyko (bez dofinansowania). Do końca października tego roku zrealizujemy roboty w Ptaszkowej, natomiast remont drogi Powroźnik - Tylicz potrwa do końca maja 2022 roku.


To są bardzo ważne odcinki dróg. Droga w Ptaszkowej łączy się z trasą krajową, natomiast droga Powroźnik – Tylicz jest „obwodnicą” przez Muszynę i Krynicę-Zdrój. Obie inwestycje były bardzo oczekiwane przez mieszkańców Sądecczyzny i turystów.


W dzisiejszym spotkaniu wzięli udział m.in.: poseł Ja Duda, wicewojewoda małopolski Józef Leśniak, starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski, starosta gorlicki Maria Gubała oraz burmistrzowie i wójtowie gmin z Sądecczyzny i Powiatu Gorlickiego.


Źródło: SPNS, fot. Maria Olszowska

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować