Ponad 9,5 mln zł dofinansowania z Funduszu Leśnego na remonty dróg dla Powiatu Nowosądeckiego

Władze Powiatu Nowosądeckiego uzyskały dofinansowanie z Funduszu Leśnego na remonty dróg w wysokości ponad 9,5 miliona złotych.

Ponad 9,5 mln zł dofinansowania z Funduszu Leśnego na remonty dróg dla Powiatu Nowosądeckiego

Starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski otrzymał promesy z rąk posła Edwarda Siarki – Sekretarza Stanu w Ministerstwie Klimatu i Środowiska i jednocześnie Pełnomocnika Rządu ds. Leśnictwa i Łowiectwa. Ministrowi towarzyszył Paweł Szczygieł – dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krakowie. Spotkanie odbyło się w Starostwie Powiatowym w Nowym Sączu.


Powiat Nowosądecki otrzymał dofinansowanie na:

  • remont drogi powiatowej w Kamionce Wielkiej – 1 940 000 zł;
  • modernizację drogi powiatowej Żegiestów – Szczawnik – Muszyna: ul. Zazamcze – 2 443 800 zł;
  • modernizację drogi powiatowej w Roztoce Wielkiej – 3 792 000 zł;
  • budowę mostu w Czaczowie wraz z dojazdami – 1 327 000 zł.


Starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski podziękował za finansowe wsparcie, mówiąc, że te drogi są bardzo ważne zarówno z punktu widzenia rozwoju turystyki w regionie, jak i prowadzenia gospodarki leśnej. Każda wyremontowana droga wpływa na poprawę komfortu jazdy, a także bezpieczeństwo kierowców i pieszych. Cieszy się, że współpraca z ministrem Edwardem Siarką, dyrektorem Pawłem Szczygłem i pracownikami nadleśnictw tak dobrze się układa.


W spotkaniu wzięli udział m.in.: poseł Edward Siarka – Sekretarz Stanu w Ministerstwie Klimatu i Środowiska i Pełnomocnik Rządu ds. Leśnictwa i Łowiectwa, poseł Patryk Wicher, starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski, starosta limanowski Mieczysław Uryga, przewodniczący Rady Powiatu Nowosądeckiego Roman Potoniec, członkowie Zarządu PN: Edward Ciągło i Marian Dobosz, Paweł Szczygieł – dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krakowie oraz burmistrzowie i wójtowie, którzy otrzymali promesy, m.in.: Jan Golba (Muszyna), Marta Słaby (Łabowa) oraz radni powiatowi.


Źródło: SPNS, fot. Maria Olszowska

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować