Pogoda - Sądeckie.pl

17

Dzisiaj jest: 17. 05. 2022 Do końca roku: 228 dni
Jakość Powietrza:

Poprawi się bezpieczeństwo pieszych w powiecie nowosądeckim i limanowskim

Poprawi się bezpieczeństwo pieszych w powiecie nowosądeckim i limanowskim

Piętnaście zadań łącznie z terenu powiatu nowosądeckiego i limanowskiego otrzymało rządowe wsparcie na poprawę bezpieczeństwa ruchu pieszych w obszarze oddziaływania przejść dla pieszych, w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. I wicewojewoda małopolski Józef Leśniak podpisał dzisiaj umowy potwierdzające przyznanie środków dla Starostwa Powiatowego w Nowym Sączu i Limanowej oraz dla miasta i gminy Limanowa.

Poprawa bezpieczeństwa niechronionych użytkowników dróg, to priorytet zarówno rządu Premiera Mateusza Morawieckiego, jak i Wojewody Małopolskiego. Bezpieczeństwo Małopolan jest dla nas najważniejsze. Dlatego ruszył w tym roku dodatkowy nabór do Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, dedykowany poprawie bezpieczeństwa na przejściach dla pieszych. W skali kraju do samorządów trafi blisko 525 milionów złotych, z czego do Małopolski blisko 17 mln złotych – mówi wicewojewoda Józef Leśniak.


Przebudowa przejść dla pieszych to przede wszystkim większe bezpieczeństwo niechronionym uczestnikom ruchu drogowego. Skorzystają nie tylko piesi, ale też kierowcy, bo przejścia dla pieszych będą lepiej doświetlone i bardziej funkcjonalne. Dziękuję samorządowcom z Małopolski za zaangażowanie w ten projekt. W naszym województwie rządowe wsparcie obejmie 187 przejść dla pieszych. Dzisiaj podpisujemy umowy ze Starostwem Powiatowym w Nowym Sączu i Limanowej, na realizację łącznie 15 zadań na kwotę niemal 1,7 miliona złotych – dodaje Józef Leśniak.


Umowy z powiatem nowosądeckim

Starosta Nowosądecki Marek Kwiatkowski podpisał dzisiaj umowy na dofinansowanie realizacji 6 zadań na łączną kwotę 643 050 zł, przy wartości inwestycji 803 816,23 złotych. W ramach podpisanych umów powiat nowosądecki:
 • rozbuduje przejście dla pieszych w miejscowości Mała Wieś w gminie Chełmiec,
 • wybuduje przejście dla pieszych w miejscowości Żeleźnikowa Wielka w gminie Nawojowa,
 • wybuduje przejście dla pieszych w miejscowości Łącko,
 • rozbuduje przejście dla pieszych w miejscowości Kamionka Wielka,
 • wybuduje przejście dla pieszych w miejscowości Binczarowa w gminie Grybów,
 • rozbuduje przejście dla pieszych w miejscowości Marcinkowice w gminie Chełmiec.

Podpisanie umów w Limanowej

Powiat limanowski na poprawę bezpieczeństwa ruchu pieszych w obszarze oddziaływania przejść dla pieszych, w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg otrzyma ponad 0,5 miliona złotych na realizację sześciu zadań, których łączna wartość projektu wynosi 657 481,28 złotych. Dofinansowanie obejmie:
 • budowę i przebudowę przejść dla pieszych w ciągu drogi powiatowej nr 1609K w miejscowości Limanowa,
 • budowę przejścia dla pieszych w ciągu drogi powiatowej nr 1610K w miejscowości Łukowica,
 • budowę przejścia dla pieszych w ciągu drogi powiatowej nr 1629K w miejscowości Niedźwiedź,
 • przebudowę przejścia dla pieszych w ciągu drogi powiatowej nr 1610K w miejscowości Siekierczyna w gminie Limanowa,
 • przebudowę przejścia dla pieszych w ciągu drogi powiatowej nr 1551K w miejscowości Męcina w gminie Limanowa,
 • przebudowę przejścia dla pieszych w ciągu drogi powiatowej nr 1551K w miejscowości Pisarzowa w gminie Limanowa.

Dofinansowanie na realizację zadań z zakresu bezpieczeństwa ruchu pieszych otrzyma również gmina Limanowa. Wójt gminy Jan Skrzekut podpisał umowę na realizację zadania pn. Budowa przejść dla pieszych w obszarze oddziaływania na skrzyżowaniu w miejscowości Stara Wieś o wartości 140 568,66 zł. Wartość dofinansowania 112 454,00 zł.


Środki z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg na poprawę bezpieczeństwa niechronionych użytkowników dróg, trafią także do miasta Limanowa. I wicewojewoda małopolski Józef Leśniak podpisał z burmistrzem Władysławem Biedą umowę na przebudowę przejść dla pieszych przy ulicy Jordana i Reymonta w Limanowej. Łączna wartość obu inwestycji to ponad 80 tysięcy złotych. Wysokość dofinansowania to niemal 65 tysięcy złotych.


Źródło: MUW, fot. ilustracyjna

Co sądzisz o tym wydarzeniu

0

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować