Porażka Sandecji w Elblągu

Drużyna Sandecji wróciła z Elbląga z porażką 4:1. Jedyną bramkę dla "Biało-Czarnych" zdobył Tomasz Kołbon głową po dośrodkowaniu z rogu.

Olimpia objęła prowadzenie już w 4. minucie po strzale Adama Żaka, który wykorzystał długie podanie. W pierwszej połowie miejscowi mieli jeszcze kilka okazji, ale bramkarz Biało-Czarnych bronił skutecznie. W końcówce pierwszej części gry sędzia podyktował karnego dla gospodarzy za zagranie ręką i ponownie Adam Żak nie dał szans Pawłowi Sokołowi.

W drugiej połowie Sączersi starali się odrobić straty i stworzyli sobie kilka sytuacji podbramkowych, ale nie potrafili pokonać golkipera Olimpii. W 64. minucie po rzucie rożnym Michał Kuczałek podwyższył wynik na 3:1. W 75. minucie Maciej Famulak strzelił z daleka i ustalił wynik na 4:1. W doliczonym czasie gry Arkadiusz Orzeł miał szansę na honorowe trafienie, ale nie trafił w bramkę.

Składy:

Olimpia: Andrzej Witan - Patryk Jakubczyk (78' Kamil Bartoś), Łukasz Sarnowski, Kacper Szczudliński, Kacper Filipczyk - Jakub Sangowski (67' Ołeksandr Jacenko), Michał Kuczałek, Maciej Spychała (67' Dawid Danilczyk), Jan Sienkiewicz (46' Dominik Kozera), Maciej Famulak (78' Marcel Stefaniak) - Adam Żak.

Sandecja: Paweł Sokół - Tomasz Nawotka, Piotr Kowalik (46' Kacper Talar), Rastislav Václavik, Michał Rutkowski, Kamil Sobczak - Denis Potoma (69' Patryk Bryła), Tomasz Kołbon, Eryk Galara (69' Mikołaj Kwietniewski), Radosław Gołębiowski (78' Mateusz Popiela) - Jakub Wróbel (69' Arkadiusz Orzeł).

Źródło: MKS Sandecja