Pormocja książki o nowosądeckim zamku w Sądeckiej Bibliotece Publicznej

W Nowym Sączu odbyło się ciekawe wydarzenie kulturalne. W Sądeckiej Bibliotece Publicznej miała miejsce promocja książki „Zamek Królewski w Nowym Sączu (około 1300-1611)" autorstwa prof. Jerzego Rajmana, znanego historyka i badacza średniowiecza. Książka jest bogato ilustrowana i zawiera wiele nowych informacji na temat historii i architektury zamku, który był rezydencją królów Polski.

Pormocja książki o nowosądeckim zamku w Sądeckiej Bibliotece Publicznej

Prof. Rajman opowiedział o swojej pracy nad książką i przedstawił kilka ciekawostek związanych z zamkiem, który był świadkiem wielu ważnych wydarzeń w dziejach Polski. Spotkanie zakończyło się sesją autografów, podczas której czytelnicy mogli porozmawiać z autorem i uzyskać jego dedykację.


W spotkaniu uczestniczyli również przedstawiciele władz miasta i regionu: prezydent Ludomir Handzel i Jarosław Suwała Prezes Sądeckiej Agencji Rozwoju Regionalnego. Podkreślili oni znaczenie książki prof. Rajmana dla popularyzacji historii i kultury sądeckiej. Spotkanie prowadził Grzegorz Olszewski, historyk i publicysta.


Źródło: SBP

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować