Porozumienie ANS z Uczniowskim Klubem Sportowym 3 Weronica Staszówka Jelna będzie kontynuowane

Jego Magnificencja dr hab. inż. Mariusz Cygnar (prof. ANS), rektor Akademii Nauk Stosowanych w Nowym Sączu oraz Józef Lichoń, prezes Zarządu UKS 3 Weronica Staszówka Jelna podpisali porozumienie o współpracy dydaktycznej i organizacji zamkniętych treningów.

Porozumienie ANS z Uczniowskim Klubem Sportowym 3 Weronica Staszówka Jelna będzie kontynuowane

Akademia Nauk Stosowanych (wcześniej jako PWSZ) od lipca 2020 roku współpracuje z Uczniowskim Klubem Sportowym 3 Weronica Staszówka Jelna, którego drużyna gra w I lidze kobiet w piłce nożnej. W ramach kontynuowanego porozumienia klub zyska dostęp do nowoczesnej bazy, którą posiada Uczelnia, co pozwoli zawodniczkom na walkę o punkty i dobre miejsce w I lidze. ANS – jako partner naukowy – będzie mogła wesprzeć swoje działania dydaktyczne i proces przygotowania zawodowego studentów Uczelni, umożliwiając im zdobywania doświadczenia i umiejętności praktycznych, m.in. poprzez organizację treningów dla zawodniczek UKS.


Działający od 13 lat Uczniowski Klub Sportowy 3 Weronica Staszówka Jelna adresuje swoją ofertę do dziewcząt i pochwalić się może znaczącymi osiągnięciami. Do bogatej kolekcji medali i pucharów UKS-u trafił niedawno Puchar Polski Kobiet na szczeblu Małopolskiego Związku Piłki Nożnej (wyższość piłkarek z Jelnej musiały uznać zawodniczki UKS Wisły Kraków).


Źródło: ANS

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować