Pogoda Nowy Sącz

25

Dzisiaj jest: 25. 09. 2022 Dni od początku roku: 267 Dni do końca roku: 97
Jakość: PM 10: % normy PM 2.5: % normy So2: % normy

Powiat Limanowski: Właściciel firmy przewozowej z zarzutem wyłudzenia ponad 550 tys. zł z Urzędu Marszałkowskiego

Powiat Limanowski: Właściciel firmy przewozowej z zarzutem wyłudzenia ponad 550 tys. zł z Urzędu Marszałkowskiego

Prokuratura Okręgowa w Nowym Sączu nadzoruje śledztwo, którego przedmiotem jest wyłudzenie przez Przewoźnika wykonującego krajowe autobusowe przewozy pasażerskie dotacji z budżetu państwa, stanowiących dopłaty do biletów miesięcznych z ulgami ustawowymi, przekazywane przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego, z tytułu stosowania obowiązujących ustawowych ulg.

W toku tego śledztwa przedstawiono osobie prowadzącej firmę przewozową, mieszkańcowi powiatu limanowskiego, zarzut wyłudzenia w okresie od stycznia 2015 roku do września 2017 roku z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego nienależnych dopłat w łącznej kwocie 550 595,19 zł.


Mechanizm oszustwa polegał na wprowadzaniu do kasy rejestrującej nierzetelnych danych co do rzeczywistej ilości sprzedanych ulgowych biletów miesięcznych, ceny biletów sprzedanych poszczególnym pasażerom, ulgi lub trasy, a następnie przedstawianiu w Urzędzie Marszałkowskim rozliczeń dopłat zawierających dokumenty o owymi nierzetelnymi danymi.


W toku prowadzonego śledztwa przesłuchano już ponad 1000 świadków.


Źródło: Prokuratura Okręgowa NS, Fot. ilustracyjna

Zobacz Również

Komentarze


Kaniula ~ 1 rok temu

0

Ciężkie czasu, ludzie kombinują jak mogą. A tak na poważnie szkoda, ze nie ma w Polsce zasady karania poprzez wywieranie presji społecznej. W Sensie publikować kto i ile pełna transparentność. W końcu chodzi o nasze pieniądze.


Zaloguj sie aby komentować