Pogoda Nowy Sącz

1

Dzisiaj jest: 01. 12. 2022 Dni od początku roku: 334 Dni do końca roku: 30
Jakość: PM 10: % normy PM 2.5: % normy So2: % normy

Powiatowy Dzień Seniora w Muszynie

Powiatowy Dzień Seniora w Muszynie

1 października w Muszynie odbył się Powiatowy Dzień Seniora. Ponad 150 gości z różnych zakątków Sądecczyzny przywitał starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski wraz burmistrzem Muszyny dr. Janem Golbą.

- Dzisiejsze spotkanie jest pierwszą edycją przedsięwzięcia, które mamy nadzieję kontynuować w kolejnych latach. To okazja do rozmowy o problemach seniorów, o ich bezpieczeństwie oraz ich potrzebach. Seniorzy mają dużą wiedzę i doświadczenie – powinniśmy korzystać z tego bogactwa – mówił starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski. - 1 października obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Osób Starszych. Właśnie z tej okazji, Powiat Nowosądecki, Miasto i Gmina Uzdrowiskowa Muszyna, a także Komenda Miejska Policji w Nowym Sączu i Zakład Ubezpieczeń Społecznych w Nowym Sączu - zorganizowały Powiatowy Dzień Seniora. Czas pandemii spowodował, że wiele osób starszych nadal boi się wychodzić z domu, część zrezygnowała z aktywności kulturalnych i integracji. Dzisiejszy dzień ma nam przypominać o problemach i potrzebach seniorów. Ma uświadomić, że jesień życia może mieć wiele pięknych odcieni i barw. A wiek dojrzały to czas szczególny. Chciałbym wszystkim Państwu złożyć najserdeczniejsze życzenia! Życzę, abyście zawsze czuli się młodzi duchem, byli radośni, dbali o siebie, byli otaczani życzliwością. Dostrzegajcie piękno wokół siebie, cieszcie się drobiazgami i każdą chwilą. Bądźcie odporni na zmartwienia i troski. Życzę, aby Wasze życie było piękną polską złotą jesienią. Niech Wasza mądrość i doświadczenie życiowe służy młodym pokoleniom. Żyjcie pełnią życia, nadal rozwijajcie swoje pasje i realizujcie marzenia.


Uczestnicy spotkania wysłuchali m.in. wykładu „ZUS dla seniora”, który poprowadził Waldemar Pajor - doradca emerytalny w Oddziale ZUS w Nowym Sączu oraz wykładu „Świadomy senior to bezpieczny senior”, który poprowadzili: mł. asp. Radosław Koział z Wydziału Prewencji oraz mł. asp. Artur Goliński z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu.


Otrzymali też tzw. koperty życia, które zostały zakupione ze środków Starostwa Powiatowego w Nowym Sączu, a które przekazała Justyna Tokarczyk – dyrektor Wydziału Promocji i Wspierania Organizacji Pozarządowych Starostwa Powiatowego w Nowym Sączu.


Do Muszyny przybyli przedstawiciele: Sądeckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku z prezes Wiesławą Borczyk, Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Starym Sączu na czele z Anną Majdą, tworzącego się Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Muszynie - Klub Muszyński - Akademia Seniora, Fundacji Sądeckiej, Gminnych Rad Seniorów w Chełmcu, Klubu Seniora w Łącku i Kamionce, Korzennej, Łososinie Dolnej, Rożnowie, Klubu Szalonych Emerytów W Nowym Sączu oraz Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków oddział Powiatowy w Nowym Sączu.


W spotkaniu wzięli udział m.in.: starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski, wicestarosta nowosądecki Antoni Koszyk, członek Zarządu PN Marian Dobosz, wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Nowosądeckiego Marta Adamczyk, radni powiatowi: Andrzej Gancarz i Stanisław Sułkowski. Nie zabrakło burmistrza Miasta i Gminy Uzdrowiskowej Muszyna dra Jana Golby, przewodniczącego Rady MiGU Muszyna Jerzego Majki wraz z radnymi, zastępcy burmistrza Włodzimierza Tokarczyka, Komendanta Miejskiego Policji w Nowym Sączu insp. dra Krzysztofa Dymury wraz z pracownikami, zastępcy dyrektora ds. świadczeń Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Nowym Sączu Agaty Michalik. Imprezę prowadziła Izabela Bajorek - dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Muszynie, a nad całością czuwały: Iwona Wachna - kierownik Referatu Spraw Obywatelskich i Urzędu Stanu Cywilnego w UMiG Muszyna i Justyna Tokarczyk - dyrektor Wydziału Promocji i Wspierania Organizacji Pozarządowych Starostwa Powiatowego w Nowym Sączu.


Źródło: SPNS, fot. Maria Olszowska

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować