Pogoda Nowy Sącz

12

Dzisiaj jest: 12. 08. 2022 Dni od początku roku: 223 Dni do końca roku: 141
Jakość: PM 10: % normy PM 2.5: % normy So2: % normy

Pożar budynku gospodarczego w Wojnarowej

Pożar budynku gospodarczego w Wojnarowej

5 sierpnia około południa w jednym z budynków gospodarczych w Wojnarowej doszło do pożaru. Zarzewie ognia znajdowało się w kuchni. W chwili wystąpienia zdarzenia, w budynku nikt nie przebywał.

Pożarem objęte było wyposażenie pomieszczenia. Ciepło i płomienie oddziaływało na 11kg butlę z propan – butan. Ogień wydostał się na zewnątrz pomieszczenia niszcząc częściowo drzwi wejściowe, okno oraz rynnę z tworzywa sztucznego. Mieszkańcy podjęli działania gaśnicze mające na celu ograniczenie rozwoju pożaru - relacjonują funkcjonariusze PSP.


Strażacy odłączyli prąd i przystąpili do działań gaśniczych. Po opanowaniu sytuacji wynieśli butle gazową w bezpieczne miejsce i schłodzili ją. Następnie przewietrzyli pomieszczenia, a nadpalone elementy wyposażenia dogasili na zewnątrz budynku wodą.


Usunięto część powierzchni dachu w celu dotarcia i wyrzucenia siana składowanego na poddaszu nad pomieszczeniem objętym pożarem. Skontrolowano kilkukrotnie pomieszczenia oraz wyniesioną butle przy użyciu kamery termowizyjnej. Wykonano prowizoryczne pokrycie na rozebranej części dachu przy użyciu foli - informują druhowie.


Na razie nie wiadomo, co wywołało pożar.


Fot. PSPNS

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować