Pogoda - Sądeckie.pl7

Dzisiaj jest: 07. 05. 2021
Do końca roku: 238 dni
Jakość Powietrza

Sądecczyzna: Pożary w pomieszczeniach kuchennych. Interweniowali strażacy

Sądecczyzna: Pożary w pomieszczeniach kuchennych. Interweniowali strażacy

22 i 23 marca sądeccy strażacy gasili pożary do jakich doszło w pomieszczeniach kuchennych w Barcicach Dolnych, Suchej Strudze oraz Krynicy-Zdroju.

W Barcicach Dolnych, zapalił się olej jadalny w garnku podgrzewany na kuchence elektrycznej. Pożar został ugaszony przez mieszkańców. W wyniku zdarzenia jedna osoba została poszkodowana. Po przebadaniu okazało się, że nie wymaga ona hospitalizacji.


Strażacy sprawdzili kuchnię przy pomocy kamery termowizyjnej oraz urządzenia wielogazowego. Kontrola nie wykazała nieprawidłowości.


W Suchej Strudze w jednym z budynków mieszkalnych zapaliła się zmywarka i meble, znajdujące się w kuchni na parterze. Przed przyjazdem strażaków właściciel obiektu wyłączył prąd oraz stłumił pożar proszkiem gaśniczym z gaśnicy.


Strażacy dogasili pożar, wynieśli na zewnątrz spaloną zmywarkę i meble kuchenne, które następnie przelali wodą. Na koniec parter domu został przewietrzony przy pomocy wentylatora.


Z kolei w Krynicy Zdroju na ul. Kraszewskiego doszło do pożaru piekarnika elektrycznego w pomieszczeniu kuchni znajdującej się w mieszkaniu na pierwszym piętrze budynku wielorodzinnego. Osoby przebywające w mieszkaniu przy użyciu gaśnicy proszkowej ugasiły pożar.


Strażacy odłączyli zasilanie elektryczne oraz gazowe od kuchni gazowej, przewietrzyli pomieszczenia, a kuchenkę gazową wynieśli na zewnątrz budynku. Równocześnie sprawdzili miejsce pożaru przy pomocy kamery termowizyjnej oraz urządzenia wielogazowego nie stwierdzając nieprawidłowości.


Fot. PSPNS


Co sądzisz o tym wydarzeniu?

0

Zobacz Również

Komentarze

Zaloguj sie aby komentować