Pogoda Nowy Sącz

19

Dzisiaj jest: 19. 08. 2022 Dni od początku roku: 230 Dni do końca roku: 134
Jakość: PM 10: % normy PM 2.5: % normy So2: % normy

Pożar domu w Marcinkowicach

Pożar domu w Marcinkowicach

11 lutego o godzinie 19.32 zastępy z JRG nr 1 w Nowym Sączu, OSP Klęczany OSP Krasne Potockie oraz OSP Niskowa zadysponowane zostały do działań w Marcinkowicach.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia ustalono, że pożar miał miejsce na poddaszu murowanego budynku mieszkalnego. Jego źródło zlokalizowane było w przestrzeni nieużytkowej nad ostatnią kondygnacja. Brak było dostępu do tego miejsca z uwagi na zabudowę wykonaną z płyt gipsowo kartonowych. Wszyscy domownicy opuścili budynek jeszcze przed przybyciem zastępów straży pożarnej.


Strażacy odłączyli prąd i przystąpili do akcji gaśniczej. Z poddasza ewakuowali mienie oraz wykonali niezbędne prace rozbiórkowe na poddaszu w celu dotarcia do źródeł ognia. Rozbierane elementy płyt gipsowo-kartonowych oraz ocieplenia z wełny usuwali na zewnątrz. Wygasili też piec centralnego ogrzewania na paliwo stałe.


Po ugaszeniu pożaru sprawdzili obiekt kamerą termowizyjną oraz detektorem wielogazowym na obecność stężeń gazów niebezpiecznych, nie stwierdzając nieprawidłowości. Z uwagi na przeprowadzone prace rozbiórkowe, fakt że ewakuowane mienie zostało zniesione na niższą kondygnację oraz brak możliwości przywrócenia zasilania w energię elektryczną wydano zakaz zamieszkiwania w obiekcie do czasu przywrócenia budynku do stanu używalności. Mieszkańcy zorganizowany mieli nocleg w obiekcie wyznaczonym przez sołtysa.


Źródło: PSPNS


Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować