Pożar w Powroźniku. Paliło się poddasze budynku mieszkalnego

1 września w późnych godzinach nocnych w jednym z domów w Powroźniku wybuchł pożar. Na miejsce udały się zastępy z JRG w Krynicy Zdroju, OSP Muszyna, OSP Tylicz oraz OSP Muszyna Folwark. Po dotarciu na miejsce okazało się, że w budynku mieszkalnym paliło się poddasze.

Pożar w Powroźniku. Paliło się poddasze budynku mieszkalnego
W części ocieplenia dachu budynku, z poddasza wydobywały się znaczne ilości dymu widoczne już w trakcie dojazdu do budynku. Przed budynkiem znajdowała się osoba zgłaszająca pożar, która informowała, że w budynku nikt nie przebywa - relacjonują funkcjonariusze PSP. 


Strażacy odłączyli media oraz przeszukali budynek, aby wykluczyć obecność ludzi. 


Na poddaszu występowało silne zadymienie oraz bardzo wysoka temperatura. Przy pomocy podnośnika hydraulicznego podjęto, próbę dotarcia do ukrytego źródła ognia w warstwie ocieplenia więźby dachowej. Oświetlono teren działań. Zorganizowano zaopatrzenie wodne z hydrantu nadziemnego. Podano cztery prądy wody. W celu dotarcia do ogniska pożaru przystąpiono do demontażu pokrycia dachowego. Do oddymienia pomieszczeń wykorzystano wentylator. Po oddymieniu przystąpiono do ewakuacji mienia. Po lokalizacji pożaru, dokonano niezbędnych prac rozbiórkowych i dokładnym przelaniu tlącej się konstrukcji. Po całkowitym ugaszeniu i wykluczeniu widocznych zarzewi ognia, sprawdzono pomieszczenia pod względem zagrożeń pożarowych przy pomocy kamery termowizyjnej - informują druhowie.


Akcja gaśnicza trwała ponad pięć godzin.


Fot. PSPNS

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować