Pożar w Ubiadzie. Płonął budynek gospodarczy

W nocy 2 kwietnia, zastępy strażackie z Nowego Sącza i okolicznych jednostek OSP zmobilizowały się do walki z pożarem w Ubiadzie. Trudny teren górski i wąska droga utrudniały dojazd, a pojazd PSP utknął w miękkim gruncie.

Pożar w Ubiadzie. Płonął budynek gospodarczy

Po przybyciu na miejsce, strażacy stwierdzili, że ogień w pełni objął poddasze i dach budynku gospodarczego, na którym znajdowała się instalacja fotowoltaiczna. Mieszkańcy zdążyli ewakuować część zwierząt, ale w budynku pozostały jeszcze trzoda chlewna i króliki.

Strażacy przystąpili do działań ratowniczo-gaśniczych, zabezpieczając teren i odłączając prąd. Z powodu braku bezpośredniego dojazdu, linie wężowe ciągnięto na setki metrów, aby móc podać wodę i opanować sytuację. Po lokalizacji ognia, usunięto nadpalone elementy konstrukcyjne dachu, ewakuowano króliki i wietrzono pomieszczenia z trzodą chlewną. Prace rozbiórkowe i kontrola termowizyjna były kolejnymi krokami w walce z pożarem.

Działania, w których uczestniczyło 10 zastępów i 41 strażaków, trwały pięć godzin, a równocześnie podejmowano próby wydobycia pojazdu z błotnistego terenu.

Fot. PSPNS

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować