Pogoda - Sądeckie.pl19

Dzisiaj jest: 19. 04. 2021
Do końca roku: 256 dni
Jakość Powietrza

Nowy Sącz ul. Starowiejska: Pożar garażu w budynku mieszkalnym - jedna osoba poszkodowana

Nowy Sącz ul. Starowiejska: Pożar garażu w budynku mieszkalnym - jedna osoba poszkodowana

W sobotę 20 lutego około południa doszło do pożaru garażu w jednym z budynków mieszkalnych na ul. Starowiejskiej w Nowym Sączu.

Właściciel domu odłączył dopływ prądu jeszcze przed przybyciem zastępów straży. Na dachu budynku znajdowała się instalacja fotowoltaiczna. Falownik i centrala do obsługi paneli znajdowały się w pomieszczeniu garażu objętym pożarem. Druhowie przystąpili do gaszenia płomieni.


Podano dwa prądy piany ciężkiej do wnętrza garażu. Wprowadzono trzeci prąd wody na poddasze w części użytkowej. Przystawiono drabiny do dachu obiektu w celu wykonania otworów rewizyjnych w pokryciu dachu celem dotarcia do źródła ognia w pomieszczeniu strychu. Odłączono wtyczki od sekcji paneli, które nie zostały uszkodzone - relacjonują.


Po ugaszeniu ognia strażacy przystąpili do prac rozbiórkowych części konstrukcji dachu.


Zdemontowano płyty na stropie, całość przelano wodą i sprawdzono kamerą termowizyjną. Skontrolowano pomieszczenia domu na obecność stężeń gazów niebezpiecznych nie stwierdzając zagrożenia. Panele fotowoltaiczne znajdujące się na dachu przysłonięto plandekami. Część dachu, która została uszkodzona została przykryta plandekami - informują funkcjonariusze PSP.


W wyniki zdarzenia jedna osoba została poszkodowana i trafiła do szpitala. Akcja gaśnicza trwała ponad 3,5 godziny. Uczestniczyły w niej zastępy z JRG nr 1 w Nowym Sączu oraz OSP Mystków.


Policja ustala, co było przyczyną pożaru.


Fot. PSPNS

Co sądzisz o tym wydarzeniu?

1

Zobacz Również

Komentarze

Zaloguj sie aby komentować