Pożar w Zabrzeży. Spłonął budynek gospodarczy

26 maja o godzinie 2:40 zastępy strażaków z JRG nr 2 w Nowym Sączu, OSP Łącko, Czerniec, Zabrzeż oraz Zarzecze zostały zadysponowane do działań w miejscowości Zabrzeży.

Pożar w Zabrzeży. Spłonął budynek gospodarczy

Po przybyciu na miejsce zdarzenia ustalono, że pożarem w całości objęty był budynek gospodarczy o konstrukcji murowano-drewnianej. Pierwsze działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz podaniu prądu gaśniczego w natarciu na palący się budynek. Po dotarciu wszystkich zastępów podano kolejne prądy wody na palący się obiekt. Teren działań został oświetlony, a strop drewniany, na którym znajdowało się siano, został usunięty przy użyciu pilarki spalinowej. Sukcesywnie wyrzucano palące się siano za pomocą wideł, a następnie dokładnie przelewano je wodą. Przeprowadzono prace rozbiórkowe, aby uzyskać lepszy dostęp do zarzewi ognia.

W trakcie działań przeszukano cały budynek, stwierdzając zagrożenia związane z otwartym zbiornikiem na nieczystości. Zabezpieczono go, odgradzając miejsce taśmą ostrzegawczą. Na miejsce przybyło również pogotowie energetyczne, które odcięło zasilanie budynku mieszkalnego. Wodę podczas działań dostarczano samochodami pożarniczymi z hydrantu zlokalizowanego w miejscowości Łącko. Po ugaszeniu pożaru pogorzelisko zostało sprawdzone, a zagrożenia nie stwierdzono. Działania 7 zastępów i 33 strażaków trwały prawie trzy godziny.

Fot. OSP Zabrzeż, OSP Czerniec


Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować