Pogoda - Sądeckie.pl7

Dzisiaj jest: 07. 05. 2021
Do końca roku: 238 dni
Jakość Powietrza

Prace przy budowie nowego mostu w Kurowie idą zgodnie z harmonogramem

Prace przy budowie nowego mostu w Kurowie idą zgodnie z harmonogramem

Obecnie trwają roboty związane z szalowaniem, zbrojeniem oraz betonowaniem.

 

Most budowany jest poniżej starego obiektu, na którym do czasu ukończenia nowego będzie się odbywał ruch. Jego długość całkowita wyniesie 602 m, a szerokość 17,18 m.


W ramach inwestycji na odcinku 2 km zmieniony zostanie przebieg drogi krajowej nr 75: od parkingu w Tęgoborzu do skrzyżowania w Kurowie. Droga zostanie rozbudowana do klasy GP, a skrzyżowanie z drogą gminną w Kurowie i parking z miejscem ważenia pojazdów będą przebudowane.

 

W zakresie inwestycji są także: budowa dwóch konstrukcji oporowych, zatok autobusowych, ekranu akustycznego, ciągów pieszo-rowerowych, przebudowa zjazdów indywidualnych, rozbiórka 3 przepustów drogowych i budowa nowych, adaptacja przyczółku istniejącego mostu na punkt widokowy, rozbiórka dojazdu do istniejącego mostu, budowa dróg serwisowych, kanalizacji, kanału technologicznego, przełożenie sieci teletechnicznej, wykonanie oświetlenia drogi oraz pełnej rekultywacji terenu zajętego pod zaplecze i plac budowy.


Wykonawcą inwestycji jest polsko-węgierskie konsorcjum firm: Przedsiębiorstwo Wielobranżowe BANIMEX z Będzina i  Hódút (Hódmezővásárhelyi Útépitő) z Węgier. Most powinien być gotowy przed końcem 2021 r. Koszt inwestycji wyniesie ponad 189 mln złotych.

 

Źródło i fot.: GDDKiA

Co sądzisz o tym wydarzeniu?

0

Zobacz Również

Komentarze

Zaloguj sie aby komentować