Pogoda - Sądeckie.pl27

Dzisiaj jest: 27. 02. 2021
Do końca roku: 307 dniPracownia komputerowa na piątkę – modernizacja w gminie Chełmiec nabiera tempa!

Pracownia komputerowa na piątkę – modernizacja w gminie Chełmiec nabiera tempa!

W dniu 17 października 2018 r. w Szkole Podstawowej w Piątkowej (gmina Chełmiec) odbyło się uroczyste otwarcie zmodernizowanej pracowni komputerowej w technologii terminalowej. 

 

Koszt inwestycji wyniósł łącznie ponad 42.000 zł. W ramach modernizacji w pracowni komputerowej zainstalowano system serwerowy i serwer, 21 terminali komputerowych, 22 monitory, a także licencje i niebędne oprogramowanie. Nie zabrakło przydatnej w pracy nauczyciela drukarki oraz osobnego komputera stacjonarnego dla osoby prowadzącej zajęcia. 

 

Technologia terminalowa polega na tym, że komputery uczniów są podłączone do jednego serwera.Terminal jest urządzeniem łączącym stanowisko użytkownika końcowego z serwerem. Uczniowie mogą korzystać niezależnie od siebie z zasobów serwera, na zasadzie współdzielenia. Przetwarzanie danych zachodzi w serwerze centralnym. Sposób korzystania z komputerów jest taki, jak w przypadku standardowego komputera PC. 

 

Łącznie w gminie Chełmiec powstanie 14 pracowni komputerowych tego typu, a pracownia otwarta w Szkole Podstawowej w Piątkowej jest pierwszą pracownią zrealizowaną w ramach tego projektu. W listopadzie do użytku zostanie oddana terminalowa pracownia komputerowa w Szkole Podstawowej w Marcinkowicach. Całkowity koszt projektu modernizacji sfinansowanego z budżetu  gminy został oszacowany na około 650.000 zł.

Co sądzisz o tym wydarzeniu?

0

Zobacz Również

Komentarze

Zaloguj sie aby komentować