Prezydent chce wesprzeć dzieci wykluczone cyfrowo

Prezydent chce wesprzeć dzieci wykluczone cyfrowo

W ostatnim czasie prezydent Ludomir Handzel poinformował o akcji, która ma ruszyć w przyszłym tygodniu w Nowym Sączu. Chodzi o przekazywanie komputerów dzieciom szkolnym, które ich nie mają.

 

Zaczynamy taką akcję. Ona się będzie w przyszłym tygodniu rozwijała. To akcja przekazywania komputerów dla osób wykluczonych cyfrowo.

 

Jeśli dyrektorzy lub wychowawcy mają taką informację, że jest jakieś dziecko, które nie ma w domu komputera, to prezydent prosi o e-mail w tej sprawie.

 

Proszę, aby dyrektorzy i wychowawcy zrobili taki delikatny research i sprawdzili, kto może być wykluczony cyfrowo wśród naszych dzieciaków. Będziemy wspierać takie osoby anonimowo i przekazywać sprzęt.

 

W dobie dzisiejszej cyfryzacji, bez posiadania komputera dzieci mają nierównomierny start w edukacji. Teraz np. mamy obowiązkowe nauczanie zdalne. Bez posiadania komputera jest ono w dużym stopniu utrudnione.

 

Organizuje takie komputery dla naszych nowosądeckich dzieci i będziemy je może już w przyszłym tygodniu przekazywać. 

 

Prezydent zwraca się do mieszkańców z prośbą. Jeśli ktoś ma niepotrzebny komputer, a jest on sprawny i z oprogramowaniem i chciałby przekazać go dzieciom, które go nie posiadają, to niech przekaże taką wiadomość na e-mail: prezydent@nowysacz.pl

 

Jednocześnie prezydent informuje, że każda zgłoszona od mieszkańców, a nie szkół, informacja o tym, że dziecko nie posiada komputera w domu, będzie musiała być zweryfikowana przez wychowawcę lub dyrektora.

 

Fot. ilustracyjna

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować