Pogoda Nowy Sącz

29

Dzisiaj jest: 29. 09. 2023 Dni od początku roku: 271 Dni do końca roku: 93
Jakość: PM 10: % normy PM 2.5: % normy So2: % normy

Nowy Sącz: Zderzenie autobusu z osobówką. Jedna osoba w szpitalu

Nowy Sącz: Zderzenie autobusu z osobówką. Jedna osoba w szpitalu

29 listopada o godzinie 13.21 zastępy z JRG nr 1 w Nowym Sączu zadysponowane zostały do działań w Nowym Sączu na ulicę Okulickiego.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia ustalono, że na skrzyżowaniu ulic Broniewskiego z Okulickiego doszło do zderzenia samochodu osobowego i autobusu MPK. Samochodem osobowym podróżowały trzy osoby, które o własnych siłach opuściły pojazd, nie odnosząc obrażeń.


Autobusem podróżowało osiem osób. Sześć osób opuściło miejsce zdarzenia przed przybyciem zastępów straży. Na miejscu znajdował się kierowca autobusu, który nie uskarżał się na żadne dolegliwości oraz pasażerka, która zgłaszała dolegliwości. Skrzyżowanie częściowo było zablokowane dla ruchu. Z pojazdów nastąpił wyciek płynów eksploatacyjnych.


Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz udzielenie pomocy osobie poszkodowanej. Dokonano sorpcji rozlanych płynów eksploatacyjnych. Rozłączono akumulatory w pojazdach. Osoba poszkodowana została zabrana do szpitala.


Po wykonaniu przez Policję czynności wyjaśniających okoliczności zdarzenia, samochód osobowy został zabrany przez pomoc drogową, natomiast autobus przez pomoc techniczną. Uprzątnięto elementy powypadkowe z jezdni. Działania strażaków trwały półtorej godziny.


Źródło: PSPNS

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować