Miasto ma pomysł na rozbudowę budynku Sądeckiej Bibiloteki Publicznej

Podczas czwartkowego spotkania on-line z mieszkańcami prezydent Ludomir Handzel poruszył temat związany z rozbudową siedziby sądeckiej biblioteki.

Miasto ma pomysł na rozbudowę budynku Sądeckiej Bibiloteki Publicznej

Sądecka Biblioteka Publiczna od 1973 roku znajduje się w budynku przy ul. Franciszkańskiej. To chyba najstarszy obiekt w Nowym Sączu z elementami z XVI i XVII wieku. Pojawia się pytanie czy nie warto pomyśleć o jego rozbudowie - powiedział włodarz miasta.


Jak zaznacza Ludomir Handzel jeden z pomysłów jest dość odważny, bo łączy budynek historyczny, (w ubiegłym roku udało się wyremontować jego elewację) z nowoczesną architekturą tego placu, który znajduje się za biblioteką.


Poprosiłem o przygotowanie tej koncepcji aby można było ten księgozbiór w pełni pokazać i dać tą możliwość do spotykania się z tą kulturą czytelniczą, gdzie można by również organizować wiele ciekawych imprez.


Z kolei druga koncepcja jest taka aby zostawić na ul. Franciszkańskiej tylko te zbiory woluminów z akt dawnych czasów zabytkowych, a dla biblioteki znaleźć nowe miejsce.


Może część starej Sandecji, która powinna znaleźć się również pod takim miejscem tej przestrzeni publicznej. To może tam powinna zostać umiejscowiona nowoczesna multimedialna biblioteka dla mieszkańców Nowego Sącza.


Prezydent prosi mieszkańców o opinię, która opcja będzie najlepsza na stronie: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdhfIY7cvWpCvTMIY0ly-vdBIacpUE6QYRMxmG5Y7ZoUMLLmg/viewform


Myślę, że warto o takich tematach dyskutować na forum mieszkańców, którzy kochają Nowy Sącz i mają swoje pomysły. Być może kogoś razi taka formuła nowoczesności, a może się państwu spodoba i pójdziemy w tym kierunku – dodaje prezydent.


Fot. Fb Prezydent Ludomir Handzel

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować