Próbowali ukraść 60 litrów paliwa z budowy. Zostali złapani na gorącym uczynku

Próbowali ukraść 60 litrów paliwa z budowy. Zostali złapani na gorącym uczynku

26 sierpnia w późnych godzinach nocnych, czwórka mężczyzn chciała ukraść paliwo ze zbiorników maszyn stojących na terenie budowy w gminie Grybów. Nie udało się. Zostali przyłapani na gorącym uczynku przez grybowskich stróżów prawa.

 

Czwórka mieszkańców powiatu nowosądeckiego pod osłoną nocy zakradła się w pobliże maszyn stojących na terenie budowy, następnie wyłamała korki wlewu paliwa do dwóch koparek, po czym wypompowała ze zbiorników olej napędowy, a napełnioną nim stalową beczkę zapakowała do bagażnika swojego samochodu. Złodzieje mieli pecha, bo zauważył ich przejeżdżający obok patrol Policji - informują sądeccy mundurowi.

 

Sprawcy próbowali odjechać, ale funkcjonariusze szybko udaremnili im dalszą jazdę. Mężczyźni zostali wylegitymowani. Tłumaczyli, że kupili olej na stacji paliw, ale wpadli po tym jak Policjanci zobaczyli sprzęt wykorzystywany do kradzieży paliwa ze świeżymi śladami oleju napędowego. Wtedy nie mieli już wątpliwości, że go ukradli.

 

Cała czwórka trafiła do pomieszczeń dla zatrzymanych sądeckiej komendy. Mężczyźni odpowiedzą za kradzież z włamaniem, za co grozi im nawet do 10 lat więzienia.

 

Fot. ilustracyjna KMPNS

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować