Projekt Starosądeckiej Fundacji Kultury z ministerialną dotacją

Projekt fundacji pn. “Krajoznawcze wyjazdy dla seniorów – odkrywanie piękna Polski” to inicjatywa, która ma na celu zaoferować osobom starszym ciekawą i atrakcyjną formę spędzania wolnego czasu. Projekt został doceniony przez komisję i otrzymał dofinansowanie w wysokości 499 000 zł.

Projekt Starosądeckiej Fundacji Kultury z ministerialną dotacją
Naszym celem jest pokazać seniorom piękno i bogactwo naszego kraju, umożliwić im integrację z rówieśnikami, rozbudzić ich zainteresowania i zachęcić do aktywnego życia – mówi Mariola Pękala-Piekarska ze Starosądeckiej Fundacji Kultury. – Chcemy także promować Sądecczyznę jako region przyjazny dla seniorów i pełen atrakcji turystycznych. W ramach projektu zaplanowaliśmy trzy wyjazdy dla seniorów z naszego regionu oraz pięć przyjazdów seniorów z innych części Polski na Sądecczyznę.


Wyniki konkursu zostały ogłoszone w Nowym Targu przez Andrzeja Gut-Mostowego, Sekretarza Stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki. Na uroczystości obecna była liczna delegacja starosądecka: przedstawiciele Starosądeckiej Fundacji Kultury Wojciech Knapik i Mariola Pękala-Piekarska, Kazimierz Gizicki, zastępca Burmistrza Starego Sącza, słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku oraz przedstawicielki i przedstawiciele Kół Gospodyń Wiejskich z Gminy Stary Sącz.


Program Turystyki Społecznej to nowa propozycja, która ma na celu wspierać rozwój turystyki w Polsce i poprawiać jakość życia seniorów.


Źródło: UMSS

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować