Przebudowa jednej z dróg w Gminie Łososina Dolna zakończona

Przebudowa drogi gminnej Łososina Dolna – Sadowa została zakończona, a efekty są imponujące. Inwestycja była możliwa dzięki pozyskanym środkom z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w wysokości 315 520,00 zł. Całkowita wartość zadania wyniosła 502 349,13 zł.

Przebudowa jednej z dróg w Gminie Łososina Dolna zakończona

Zakres prac obejmował między innymi:

  • Roboty rozbiórkowe i przygotowawcze
  • Roboty ziemne
  • Wykonanie odwodnienia
  • Budowę chodnika dla pieszych
  • Wykonanie nowej nawierzchni asfaltowej wraz z poboczami
  • Oznakowanie
  • Prace wykończeniowe i towarzyszące

To ważne przedsięwzięcie przyczyni się do poprawy infrastruktury drogowej i komfortu mieszkańców.

To już kolejna droga na terenie gminy, która została gruntownie zmodernizowana. Jej wykonanie możliwe było dzięki pozyskanym środkom z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Bardzo się z tego cieszę, bowiem dzięki tym inwestycjom, nie tylko drogowym, systematycznie poprawia się komfort życia mieszkańców gminy Łososina Dolna. Ale to nie koniec inwestycji drogowych, ponieważ już budujemy drogę wraz z chodnikiem w Tęgoborzy koło szkoły za przeszło 1,2 mln zł, z dofinansowaniem z RFRD. Wybraliśmy wykonawcę na budowę drogi wraz z chodnikiem wokół lotniska i lada chwila podpiszemy umowę na kwotę ponad 3 mln zł, również z zewnętrznym dofinansowaniem. Co więcej, jesteśmy na etapie wyłaniania wykonawcy na modernizację kolejnych sześciu dróg za blisko 1,9 mln zł z dofinansowaniem z Polskiego Ładu:

Bilsko – Szewczyk – Kulig w miejscowości Bilsko,
Rąbkowa – Biernacki w miejscowości Rąbkowa,
Tęgoborze – Koszary w miejscowości Tęgoborze,
Skrzętla – Stańkowa w miejscowości Skrzętla – Rojówka,
Łososina Dolna – Instytut w miejscowości Łososina Dolna,

Zawadka – Rozdziele do Pawłowskiego w miejscowości Zawadka.

To pokazuje, że skala inwestycji drogowych w naszej gminie jest naprawdę ogromna. Ale to nie wszystko, bo ogłosiliśmy przetarg na remont drogi Świdnik - Koszary. Na tę drogę otrzymaliśmy dofinansowanie z RFRD w kwocie przeszło 1,1 mln zł, a mamy jeszcze zarezerwowane środki na kolejne inwestycje drogowe, między innymi modernizację drugiego odcinka drogi Biała - Michalczowa. I choć czasy nie są łatwe, jak widać, my nie zwalniamy tempa – mówi Andrzej Romanek, wójt gminy.

Źródło: Gm. Łososina Dolna

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować