Przez region przeszły intensywne deszcze i burze. Mieszkańcy szacują straty

W związku z wczorajszymi ulewami i wichurami, które nawiedziły nasz region, informujemy o sytuacji w poszczególnych gminach. Wielu mieszkańców doznało strat materialnych i utrudnień komunikacyjnych. Na miejscu są służby ratownicze i administracyjne, które starają się pomóc poszkodowanym.

Przez region przeszły intensywne deszcze i burze. Mieszkańcy szacują straty

W Grybowie burmistrz ogłosił stan pogotowia przeciwpowodziowego i zapewnił całodobową pomoc pracowników. Zalane zostały drogi wojewódzka nr 981 i krajowa nr 28, a także kilka ulic na osiedlach Biała Wyżna i Górki. Ponadto doszło do zatkania korytek ściekowych i studzienek, naniesienia rumoszu na drogi, podmycia przyczółków kładek i mostków oraz zalania kilkunastu posesji i piwnic.


W Kamionce Wielkiej wójt powołał Komisję ds. szacowania strat w budynkach/lokalach mieszkalnych. Największe szkody odnotowano w miejscowości Mszalnica, gdzie zerwany został dach budynku mieszkalnego z kolektorami słonecznymi i zalane poddasze.


W Korzennej wójt wprowadził pogotowie przeciwpowodziowe na terenie całej gminy.


W Gródku nad Dunajcem uszkodzone zostały drogi, przepusty, dachy oraz zalane domy, budynki gospodarcze i komunalne. Straty oszacowano na 1,5 mln złotych.


Źródło: SPNS

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować