Pogoda - Sądeckie.pl7

Dzisiaj jest: 07. 05. 2021
Do końca roku: 238 dni
Jakość Powietrza

Puchar Ziemi Sądeckiej już 18 sierpnia w Nowym Sączu

Puchar Ziemi Sądeckiej już 18 sierpnia w Nowym Sączu

W dniu 18 sierpnia 2019 r. w Nowym Sączu odbędzie się Puchar Ziemi Sądeckiej - prestiżowa impreza sportowa związana z kajakarstwie górskim. Oficjalną informację w tym zakresie przekazali opinii publicznej Prezydent Miasta Ludomir Handzel oraz dyrektor Wydziału Sportu i Turystyki Tomasz Baliczek i Zarząd KS Start Nowy Sącz w osobach prezesa Bogusława Popieli i wiceprezesa Grzegorza Danka. 

 

Kajakarze będą ścigać się pod nowym mostem na Dunajcu. Kajakarstwo górskie należy do dyscyplin sportowych tradycyjnie kojarzących się z Nowym Sączem. Puchar Ziemi Sądeckiej został objęty patronatem prezydenta miasta. Wcześniej zawody były rozgrywane pod mostem kolejowym i drogowym w Nowym Sączu, następnie w Starym Sączu na Popradzie, na Białce w Jurgowie oraz na Dunajcu w Wietrznicy. 

 

Ostatecznie, samorząd lokalny podjął decyzję o tym, że impreza sportowa powinna być organizowana w Nowym Sączu, nie tylko ze względu na tradycję. Samorząd w ciągu 5 kolejnych lat chce zbudować bazę treningową, aby reprezentanci Polski mieli warunki do trenowania i kształtowania swoich umiejętności. 

 

Pierwszy Puchar Ziemi Sądeckiej odbył się w 1958 r. W 2019 r. zawody zostały zaplanowane na tydzień przed Mistrzostwami Polski Młodzików, po których odbęda się międzywojewódzkie zawody w tej kategorii wiekowej. 

 

Ważne zawody sportowe zostały zaplanowane także na czerwiec - na 11 czerwca zaplanowano zawody pływackie dla osób niepełnosprawnych, natomiast na 17 czerwca zaplanowano zawody dla dzieci. Obie imprezy sportowe zostały objęte patronatem prezydenta miasta Nowego Sącza. 

 

Źródło i Fot. Urząd Miasta Nowy Sącz

Co sądzisz o tym wydarzeniu?

0

Zobacz Również

Komentarze

Zaloguj sie aby komentować