PWSZ: Zakończyła się rozbudowa Domu Studenta

Po pięciu miesiącach prac, pod koniec grudnia ub.r., wykonawca – firma Rembud zakończyła nadbudowę czwartego piętra Domu Studenta Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej.

PWSZ: Zakończyła się rozbudowa Domu Studenta

Akademik wzbogacił się o 24 miejsca w 11 dwu i trzyosobowych pokojach z łazienkami. W sumie Dom Studenta dysponuje ok. 200 miejscami. Do nowych pokoi studenci wprowadzą się od nowego, letniego semestru, czyli w lutym.


Trwa jeszcze uzyskanie wymaganych pozwoleń, a pozwolenie na użytkowanie wykonawca nadbudowy ma przedłożyć inwestorowi – Uczelni na początku trzeciej dekady stycznia.


Kanclerz Uczelni Rafał Góra dopowiada, że w ramach tej inwestycji na dachu akademika zamontowano 110 paneli fotowoltaicznych o mocy 49 kW, co przy sprzyjającej pogodzie pozwoli na zmniejszenie rachunków za prąd.


Koszt nadbudowy, wraz z wyposażeniem, zamknie się kwotą bez mała 2 mln zł.


Rektor PWSZ dr hab. inż. Mariusz Cygnar z satysfakcją podkreśla, iż nadbudowę Domu Studenta wykonawca zrealizował bez problemów i w terminie.


Każdy element wzbogacający Uczelnię jest dowodem na jej rozwój. Zainteresowanie naszych studentów miejscami w akademiku, z wiadomych, finansowych powodów, jest bardzo duże. Nadto będziemy mogli wzbogacić i rozszerzyć naszą ofertę dla studentów zagranicznych w ramach wymiany w programie Erasmus+. Z niecierpliwością czekamy na oddanie do użytku nowego budynku dla Instytutu Ekonomicznego. To sztandarowa dla nas, obecnie, inwestycja. Prace przebiegają zgodnie z planem i kolejny – jubileuszowy dla Uczelni rok akademicki studenci i pracownicy dydaktyczni Instytutu, po wyprowadzce z Ciuciubabki, której część obecnie wynajmujemy od marszałka województwa małopolskiego, rozpoczną w nowym miejscu. Po zakończeniu tej inwestycji wszystkie Instytuty naszej Uczelni będą we własnych obiektach. Przed nami kolejne ambitne plany i wyzwania. W kolejności: rozbudowa Instytutu Pedagogicznego, do rozpoczęcia której jesteśmy mocno zaawansowani i również rozbudowa Instytutu Technicznego. To odpowiedź na zainteresowanie potencjalnych studentów naszą ofertą kształcenia i rynku pracy.


Na zdjęciach w galerii: Dom Studenta w czasie i po inwestycji oraz nowe pokoje.


Źródło: PWSZ

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować