Pogoda - Sądeckie.pl9

Dzisiaj jest: 09. 03. 2021
Do końca roku: 297 dniRadni Klubu PiS chcą utrzymać zatrudnienie w firmach, które ucierpiały w wyniku epidemii

Radni Klubu PiS chcą utrzymać zatrudnienie w firmach, które ucierpiały w wyniku epidemii

Podczas ostatniej dość burzliwej XXIX Sesji, Rada Miasta przyjęła projekt uchwały o dopłatach dla mieszkańców Nowego Sącza, do taryf za odprowadzanie wody i ścieków. Została ona przyjęta głosami 12 radnych Klubu PiS - "Wybieram Nowy Sącz".


Zdaniem przewodniczącej Iwony Mularczyk uchwała ta jest potrzebna, zasadna i oczekiwana przez nowosądeczan. To realne wsparcie dla wszystkich mieszkańców, którzy zapłacą niższe rachunki za cenę wody i odbiór ścieków.

 

Nie ma tutaj sytuacji zmiany taryfy, która została przygotowana do 2021 roku. Jest ona niezmienna i zaakceptowana przez Wody Polskie. To są kwoty rzędu 1000 zł rocznie dla czteroosobowej rodziny. Od 1 maja ta taryfa będzie niższa o ok. 35% - tłumaczy.

 

W kwestii wsparcia dla przedsiębiorców radni Klubu PiS - "Wybieram Nowy Sącz " uważają, że realną pomocą jest przygotowanie takiego projektu uchwały, który pozwoli na to, aby firmy w czasie kryzysu, który teraz jest mogły jakoś funkcjonować i wyszły z niego. 


 

My mówimy również o zatrudnieniach, aby te zatrudnione osoby w tych firmach pozostały, aby te firmy sobie dawały w przyszłości radę – dodaje  przewodnicząca Iwona Mularczyk.

Co sądzisz o tym wydarzeniu?

0

Zobacz Również

Komentarze

Zaloguj sie aby komentować