Pogoda - Sądeckie.pl21

Dzisiaj jest: 21. 04. 2021
Do końca roku: 254 dni
Jakość Powietrza

Ranking „Genialni Lokalni Globalni” im. Danuty Szaflarskiej – zgłoś swojego kandydata!

Ranking „Genialni Lokalni Globalni” im. Danuty Szaflarskiej – zgłoś swojego kandydata!

W dniu 17 stycznia 2019 r. w Nowym Sączu odbyło się prasowe spotkanie informacyjne z pomysłodawcami dorocznego Rankingu „Genialni Lokalni Globalni” im. Danuty Szaflarskiej. 

 

Ranking powstał z inicjatywy społecznej, ukierunkowanej na wyróżnienie i promowanie artystów i twórców związanych z Sądecczyzną, którzy w minionym roku zasłużyli się dla ziemi sądeckiej lub dla Polski. Zakres tematyczny rankingu obejmuje wydarzenia i dokonania artystyczne, jednostkowe i cykliczne, w takich dziedzinach, jak: muzyka, taniec, teatr, literatura, film, sztuki wizualne i sztuki performatywne, moda, architektura i wzornictwo, a także sektory kreatywne (m.in. multimedia, gry video, nowe media). 


Lista rankingowa będzie ustalana w oparciu o takie kryteria, jak nowoczesność, unikatowość, aktywność artystyczna zgłoszonego kandydata na przestrzeni roku, wkład w promowanie ziemi sądeckiej w Polsce i na świecie. 

 

Inicjatywa jest wspierana organizacyjnie przez redakcję „Dobrego Tygodnika Sądeckiego”, Centrum Kultury i Sztuki im. Ady Sari w Nowym Sączu, a także przez Stowarzyszenie Przyjaciół Almanachu Muszyny. Ranking otrzymał imię Danuty Szaflarskiej – wybitnej aktorki filmowej i teatralnej, która zagrała w ponad 100 filmach i ponad 80 spektaklach teatralnych. Danuta Szaflarska podkreślała swój związek z Sądecczyzną – pochodziła z miejscowości Kosarzyska koło Piwnicznej. 

 

Zgłoszenia kandydatów będą przyjmowane do 5 lutego 2019 r. na adres ranking.glg@gmail.com. Zgłoszenie powinno zawierać imię i nazwisko kandydata oraz zwięzłe uzasadnienie jego zgłoszenia (max. 1000 znaków). 

Co sądzisz o tym wydarzeniu?

0

Zobacz Również

Komentarze

Zaloguj sie aby komentować