Nowy Sącz: Miasto ma pomysł na zagospodarowanie terenu Rynku Maślanego

Są plany na rewitalizację Rynku Maślanego w Nowym Sączu. Miasto poczyniło już pierwsze kroki w kierunku pozyskania terenu pod inwestycję. W tym celu Prezydent wystąpił do wojewody małopolskiego o zgodę na uzyskanie działki, na której znajduje się stary budynek PSP.

Nowy Sącz: Miasto ma pomysł na zagospodarowanie terenu Rynku Maślanego
Jest wstępna zgoda na to, żeby uzyskać działkę po straży pożarnej. Ten teren nie jest miasta tylko należy do Skarbu Państwa. Chcemy zamienić się za inne działki, budynki, które są potrzebne wojewodzie. Zaproponowałem nieruchomości na ul. Gorzkowskiej i ul. Sienkiewicza. Wymiana będzie możliwa po uregulowaniu spraw własnościowych – mówi Ludomir Handzel.


Rewitalizację ma rozpocząć budowa dużego parkingu przy Rynku Maślanym, który zmieniłby całą sytuacje nie tylko jeśli chodzi o parkowanie w rejonie Maślanego Rynku ale też Sokoła, Kościoła i ul. Jagiellońskiej.


W kwestii Rynku Maślanego warto aby pojawiły się parkingi podziemne, pod płytą handlową. Nastąpi wyprostowanie ul. Sobieskiego i będzie tam zakaz postoju. Mieszkańcy oraz osoby pracujące na tamtej ulicy otrzymają karnety upoważniające do parkowania w innym miejscu, to wtedy będzie tam można wprowadzić zakaz postoju i udrożnić ruch pomiędzy ul. Długosza i ul. Lwowską. Uporządkujemy cały ten plac, który jest przed domem handlowym i przed placem maślanego rynku – informuje Ludomir Handzel.


Jest kilka koncepcji na zagospodarowanie terenu Rynku Maślanego. Najnowsza z nich zakłada utrzymanie funkcji handlowej tego miejsca. Mają pojawić się też nowoczesne i zadaszone stoiska.


Ta koncepcja pokazuje dopiero kierunek tych prac, do fazy projektowej dojdziemy – dodaje włodarz miasta.


W galerii wizualizacja Rynku Maślanego.


Fot. Fb Prezydent Ludomir Handzel

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować