Rodzinny festyn jesienny w Nowym Targu – moc atrakcji dla małych i dużych

Rodzinny festyn jesienny w Nowym Targu – moc atrakcji dla małych i dużych

Rodzinny festyn w Szkole Podstawowej nr 2 w Nowym Targu odbywa się od 18 lat jako uroczyste rozpoczęcie jesieni i pożegnanie astronomicznego lata. Festyn jest okazją do spotkania uczniów i ich rodziców oraz pedagogów. 

 

Festyn obejmuje bogatą ofertę zajęć oraz aktywności przygotowanych dla dzieci. Wydarzenie zostało uświetnione występem Beaty Bełtowskiej. Część festynu odbyła się w plenerze, część w budynku szkoły, z uwagi na zmienną pogodę. W świetlicy pojawiły się drapieżne ptaki, a na szkolnych korytarzach stały stoiska, gdzie dzieci mogły zrobić sobie zmywalne tatuaże, kolorowe fryzury i pomalować sobie twarz. 

 

Podczas festynu odbywały się także zajęcia artystyczne – warsztat decoupage, origami, pisanie bajek, malarstwo na szkle oraz japońska kaligrafia. Akademia Tańca zorganizowała pokaz tańca. Odbył się także pokaz mody oraz pokaz sztuk walki. Znalazło się zatem zarówno coś dla najmłodszych uczniów, którzy dopiero poznają mury szkoły, jak i dla starszych dzieci. 

 

Aż trudno uwierzyć, że festyn trwał tylko kilka godzin. Nie zabrakło konkursów z nagrodami, zabaw harcerskich i zawodów sportowych. Z uwagi na to, że festyn jest organizowany przez szkołę nie mogą zabraknąć akcentu edukacyjnego (warsztaty naukowe, pokaz pierwszej pomocy i sprzętu ratowniczego). Trzeba przyznać, że organizatorzy stanęli na wysokości zadania.

 

Warto organizować festyny szkolne nie tylko na pożegnanie wakacji i na zakończenie roku szkolnego. Tego typu wydarzenia organizowane przez szkołę zdecydowanie budują jej pozytywny wizerunek, zwłaszcza wśród uczniów oraz są okazją do integracji trzech grup – pedagogów, uczniów i ich rodziców w życzliwej i radosnej atmosferze. Festyny organizowane przez szkoły mogą pomóc w nawiązaniu współpracy, która przez cały okres roku szkolnego jest niezwykle istotna. 
 

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować